3. kolejka ligi duńskiej: startują Bjerre i Zagar | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

3. kolejka ligi duńskiej: startują Bjerre i Zagar

  • Łukasz Rybski
  • 4 maja 2022

Dziś rozegrana zostanie 3 kolejka duńskiej Speedway Ligaen. Czekają nas kolejne mecze na półwyspie jutlandzkim z udziałem stranieri Polonii Bydgoszcz – Mateja Zagara i Kennetha Bjerre.


SLANGERUP – GSK LIGA

Pojedynek zespołów, które mają na swoim koncie po 2 punkty. Na inaugurację Slangerup pokonał u siebie Team Fjelsted 43:35, ale już w drugiej rundzie uległ na wyjeździe Holsted TIgers 44:36. Bilans małych punktów wynosi zatem “0”.

Z kolei drużyna Kennetha Bjerre – Grindsted Speedway przegrała na inaugurację w Outrup z Region Varde Elitesport 52:32, by w drugiej kolejce zwyciężyć przed własną publicznością z Esbjerg Vikings 45:39.

Jak widać, oba zespoły zdecydowanie lepiej zaprezentowały się na domowym obiektach. Dlatego też faworytem dzisiejszej konfrontacji wydaje się zespół Slangerup. Początek meczu o 18:20. Link do transmisji:

Slangerup Speedway Klub – Grindsted Liga (speedwayligaenplay.dk)


REGION VARDE ELITESPORT – NORDJYSK ELITE SPEEDWAY

Swoje spotkanie na wyjeździe rozegra też zespół Mateja Zagara. Jego Nordjysk Elite Speedway zmierzy się z Region Varde Elitesport.

Sytuacja zespołu z Outrup jest podobna do tych, które omawialiśmy powyżej. Na inaugurację Region Varde wygrał u siebie z GSK Liga 52:32, aby przegrać w wyjazdowym meczu drugiej rundy z Team Fjelsted 45:39.

Zupełnie inaczej kształtuje się sytuacja zespołu zawodnika Polonii Bydgoszcz. Nordjysk Elite Speedway jest jedynym zespołem w lidze, który przegrał oba spotkania. W pierwszej rundzie ulegli na wyjeździe z Esbjerg Vikings 53:31, a tydzień temu przed własną publicznością z Sonderjylland Elite Speedway 39:45. Faworytem spotkania pozostają zatem gospodarze. Początek o 18:50. Link do transmisji:

Region Varde Elitesport – Nordjysk Elite Speedway (speedwayligaenplay.dk)

źródło: speedwayligaenplay.dk

Na zdjęciu: Kenneth Bjerre

Foto: Łukasz Wilk

Udostępnij