Bjerre poprowadził Polonię do zwycięstwa w Łodzi! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Bjerre poprowadził Polonię do zwycięstwa w Łodzi!

  • Kris
  • 24 kwietnia 2022

Kapitalne widowisko obejrzeli kibice zgromadzeni na MotoArenie w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł zmierzył się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Bydgoszczanie odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo 39:51.


Zawodnicy Polonii już w pierwszym wyścigu objęli prowadzenie za sprawą doskonale dysponowanego Kennetha Bjerre i Daniela Jeleniewskiego, który po fatalnym meczu w Bydgoszczy zaprezentował się z bardzo dobrej strony, notując na swoim koncie 7 punktów i trzy bonusy. “Poloniści” nie oddali prowadzenia aż do samego końca spotkania.

Bardzo ważne punkty po raz kolejny przywoził Wiktor Przyjemski – 8+2, swoje zrobił Matej Zagar – 10+1, a także Adrian Miedziński – 8+1. Nieco słabiej pojechał Oleg Michaiłow i niestety Przemysław Konieczny, który nie zapunktował nawet w konfrontacji z młodzieżowcami Orła.

W zespole gospodarzy najskuteczniejszy okazał się Brady Kurtz, zdobywca 11 punktów. Podopieczni Jacka Woźniaka zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli eWinner 1 ligi.


Punktacja:

Orzeł Łódź – 39 pkt.
9. Luke Becker – 2+1 (1,1*,-,0)
10. Norbert Kościuch – 6 (3,2,1,0,-)
11. Niels Kristian Iversen – 10 (0,2,3,2,3,0)
12. Marcin Nowak – 6+1 (3,1*,0,1,1)
13. Brady Kurtz – 11 (0,3,2,3,1,2)
14. Aleksander Grygolec – 2 (2,0,w)
15. Mateusz Dul – 2+2 (1*,0,1*)
16. Nikodem Bartoch – 0 ()

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 51 pkt.
1. Daniel Jeleniewski – 7+3 (2*,1*,2,2*,0)
2. Adrian Miedziński – 8+1 (1*,2,0,3,2)
3. Kenneth Bjerre – 15 (3,3,3,3,3)
4. Oleg Michaiłow – 3 (2,0,1,-)
5. Matej Zagar – 10+1 (2,3,2,2*,1)
6. Wiktor Przyjemski – 8+2 (3,1*,1*,3)
7. Przemysław Konieczny – 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (62,30) Bjerre, Jeleniewski, Becker, Iversen – 1:5 – (1:5)
2. (61,60) Przyjemski, Grygolec, Dul, Konieczny – 3:3 – (4:8)
3. (62,14) Nowak, Zagar, Miedziński, Kurtz – 3:3 – (7:11)
4. (62,23) Kościuch, Michaiłow, Przyjemski, Grygolec – 3:3 – (10:14)
5. (62,17) Bjerre, Iversen, Nowak, Michaiłow – 3:3 – (13:17)
6. (62,34) Kurtz, Miedziński, Jeleniewski, Dul – 3:3 – (16:20)
7. (61,89) Zagar, Kościuch, Becker, Konieczny – 3:3 – (19:23)
8. (61,85) Bjerre, Kurtz, Michaiłow, Grygolec (w) – 2:4 – (21:27)
9. (61,56) Kurtz, Jeleniewski, Kościuch, Miedziński – 4:2 – (25:29)
10. (62,20) Iversen, Zagar, Przyjemski, Nowak – 3:3 – (28:32)
11. (61,81) Przyjemski, Jeleniewski, Nowak, Becker – 1:5 – (29:37)
12. (62,06) Miedziński, Iversen, Dul, Konieczny – 3:3 – (32:40)
13. (62,07) Bjerre, Zagar, Kurtz, Kościuch – 1:5 – (33:45)
14. (62,13) Iversen, Miedziński, Nowak, Jeleniewski – 4:2 – (37:47)
15. (62,28) Bjerre, Kurtz, Zagar, Iversen – 2:4 – (39:51)


Tabela eWinner 1 ligi:

MDrużynaMBPktZRP+/-
1.Abramczyk Polonia Bydgoszcz304201+22
2.Orzeł Łódź304201+20
3.Stelmet Falubaz Zielona Góra2031106
4.ROW Rybnik202101+4
5.Cellfast Wilki Krosno102100+12
6.Trans MF Landshut Devils302102-18
7.Aforti Start Gniezno201011-20
8.Zdunek Wybrzeże Gdańsk200002-26

Statystyki zawodników Polonii po 3 kolejkach:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Kenneth Bjerre3151021100102,40011,67
2.Wiktor Przyjemski313524200002,0777,67
3.Matej Zagar315643100102,0679,67
4.Adrian Miedziński315635100002,0009,67
5.Daniel Jeleniewski313145300001,5395,33
6.Oleg Michaiłow310043200101,3003,67
7.Przemysław Konieczny39003600000,3331,00

fot. Łukasz Wilk

wyniki i statystyki za sportowefakty.wp.pl

Udostępnij