Bydgoska Rada Miasta popiera Polonię | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Bydgoska Rada Miasta popiera Polonię

  • Miłosz Kalaczyński
  • 1 lutego 2022

W minioną środę odbyła się sesja Rady Miasta , na której zaakceptowano apel do rektora UKW o przychylne potraktowanie młodzieżowych drużyn KP Polonii , trenujących przy obiektach na ulicy Sportowej, należących do UKW.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku zakończyła się karencja na komercyjne wykorzystywanie obiektów Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu, ponieważ zostały one wybudowane z funduszy Unii Europejskiej. Uczelnia postanowiła wynajmować boisko, w wysokości 220 złotych za godzinę. Takie opłaty znaczenie utrudniłyby funkcjonowanie polonijnej akademii, skazując klub i rodziców na dużo wyższe opłaty.

Teren ten w ramach uchwały RMB w 2004 roku został przekazany w ramach darowizny dla Akademii Bydgoskiej. Wcześniej przez kilka dekad służył BKS Polonii aż do jego rozwiązania.

Kluczowym argumentem apelu radnych jest podjęta współpraca między Polonią a UKW. W zeszłym roku na specjalnie zorganizowanej konferencji, prezes KP Polonii prof. Maciej Świątkowski poinformował o zaangażowaniu się obu podmiotów w stworzenie długofalowego projektu naukowo-badawczego. Na każdym szczeblu wiekowym tworzone będą indywidualne ścieżki rozwojowe młodych piłkarzy. Trenerzy Polonii będą w tym zakresie współdziałać z badaczami UKW.

Tomasz Zieliński, rzecznik UWK na łamach Expressu Bydgoskiego mówi: „Dotychczas do Uczelni nie wpłynął żaden apel – list radnych. Nie chce mi się w to wierzyć, że Rada Miasta podjęła apel w sprawie Uniwersytetu, nie wysłuchując stanowiska uczelni, jednak po otrzymaniu dokumentu ustosunkujemy się do zawartych w nich treści”

Udostępnij