"Bydgoszcz potrzebuje więcej klubów na poziomie centralnym" - rozmowa z nowym trenerem KP Polonia Bydgoszcz | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

“Bydgoszcz potrzebuje więcej klubów na poziomie centralnym” – rozmowa z nowym trenerem KP Polonia Bydgoszcz

  • Łukasz Rybski
  • 14 kwietnia 2022

Wczoraj prezes KP Polonia Bydgoszcz – prof. Maciej Świątkowski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zatrudnieniu nowego szkoleniowca drużyny seniorów bydgoskiej Polonii. Dziś mamy dla Was wywiad z trenerem Danielem Osińskim.

Polonia1920.PL: Panie Danielu, dość nieoczekiwanie dla kibiców został Pan nowym trenerem bydgoskiej Polonii. Czy może Pan przybliżyć nieco kulisy Pańskiego zatrudnienia?

Daniel Osiński: Otrzymałem propozycję poprowadzenia drużyny seniorów Polonii Bydgoszcz w celu awansu do IV ligi. Dla mnie jako trenera jest to ważne zadanie. Każdy w swojej sportowej karierze potrzebuje wyzwań, a ja bez nich nie potrafię pracować na 100% i bardzo ich potrzebuję.

Polonia1920.PL: Ostatnio pracował Pan w Cuiavii Inowrocław. Natomiast posiada Pan również doświadczenie prowadzenia zespołu na szczeblu centralnym. Możemy zatem wierzyć, że zaprocentuje to na boiskach klasy okręgowej.

Daniel Osiński: Wygrane cieszą, porażki uczą. W każdym klubie tego doznałem i każde chwile według mnie pozytywne i negatywne budują Ciebie jako trenera i przede wszystkim człowieka. Poznałem również wielu ludzi, od których wiele się nauczyłem, uczę i mam nadzieję, że idzie to również w drugą stronę.

Polonia1920.PL: Obejmuje Pan Polonię w sytuacji, w której drużyna zajmuje drugie miejsce w lidze, dające awans. Przed drużyną ważne mecze z bezpośrednimi rywalami w walce o prolongatę do wyższej klasy rozgrywkowej. Zaczyna Pan zatem z wysokiego “C”, przejmując zespół z marszu. Czy to komfortowa sytuacja?

Daniel Osiński: Zdaję sobie sprawę, jaki jest przede mną i drużyną cel, i w jakiej sytuacji jesteśmy. Uważam, że jest to silna drużyna na poziomie obecnej V ligi. Jeżeli chcemy awansować, nie ma znaczenia czy będziemy grać z górną częścią tabeli, czy dołem. Będę oczekiwał od wszystkich koncentracji, waleczności oraz organizacji we fragmentach gry przez 90 minut. Do tego wiem, że niektórzy zawodnicy są kreatywni i dadzą coś ekstra od siebie.

Polonia1920.PL: Na koniec poproszę o kilka słów dla Czytelników i Kibiców klubu.

Daniel Osiński: Miasto Bydgoszcz potrzebuje więcej klubów piłki nożnej nie na poziomie okręgowym, czy nawet wojewódzkim, a na poziomach centralnych. Im więcej będzie drużyn na tym szczeblu, pozwoli to wyjść ze strefy komfortu, zwiększy rywalizację i rozwinie sport w Bydgoszczy. Kibicom życzę by wspierali klub i trzymali kciuki za wspinanie się na obecne i dalsze szczyty możliwości Polonii Bydgoszcz.

Rozmawiał: Łukasz Rybski

Foto: fb KP Polonia Bydgoszcz

Udostępnij