Czas na walkę o awans! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Czas na walkę o awans!

  • Miłosz Kalaczyński
  • 17 sierpnia 2019

Cel, który został postawiony przed sezonem zostały wykonany. Żużlowcy ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz awansowali do fazy play-off, kończąc rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Czas na wykonanie kolejnego. Jest nim awans do wyższej ligi. Rywalami Polonii w pojedynkach półfinałowych będą Wilki Krosno. Obie strony frontu podały składy awizowane na ten mecz.

Jak się okazuje Wilki podobnie jak Gryfy są głodne awansu do finału ligi. Do ich watahy na zasadzie wypożyczenia dołączył Mateusz Świdnicki. Wychowanek częstochowskiego klubu startował już w ekipie z Podkarpacia jako “gość”, zdobywając przy tym średnią biegową 1,590  w dziewięciu meczach. Po kontuzji do drużyny z Krosna wraca Patryk Rolnicki. W meczu z Polonią na torze w Krośnie zdobył 11 punktów i bonus w sześciu biegach. Do tej pory wystąpił w trzech spotkaniach i legitymuje się średnią biegową 2,267. Obaj będą tworzyć najlepszy duet młodzieżowców w lidze pod względem średniej. Po drugiej, bydgoskiej stronie również szykuje się powrót po kontuzji. W składzie znajduje się Tomasz Orwat. Kontuzja obojczyka wyeliminowała go z dwóch ostatnich meczów w rundzie zasadniczej. Jego partnerem w II wyścigu będzie Mateusz Tonder. Mieli okazję wystąpić jako para w Krośnie w XI kolejce, zdobyli wówczas 4 punkty z bonusem.

Pierwszą parę w Polonii będzie tworzyć polski duet i jest to duet niepokonany do tej pory. Kamil Brzozowski i Marcin Jędrzejewski startowali ze sobą w 13 biegach, 12 z nich zwyciężyli, a raz przywieźli remis. Druga para to najbardziej eksploatowany duet. Grajczonek i Bach do startu wyjeżdżali razem 24 razy. 14 kończyło się ich zwycięstwem, odnotowano 6 remisów w ich wykonaniu, goryczy porażki zasmakowali tylko 4 razy. Z “5” wyjedzie Dimitri Berge. Francuz stawał pod taśmą z juniorami 13 razy. Ich bilans to 6 zwycięstw, 4 remisy i 3 przegrane.

W drużynie gospodarzy pojedzie Josh Pickering. Dla Australijczyka będzie to debiut w polskiej lidze. Występuje w drugiej lidze angielskiej (Championship). W zespole Edinburgh Monarchs notuje udane występy.

Składy awizowane/ źródło ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

 

Statystyki zawodników ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz po rundzie zasadniczej:

*średnia biegowa nie uwzględnia bonusów

 

Miłosz Kalaczyński

Udostępnij