Damian Stalkowski w Polonii Bydgoszcz! W Gdańsku zastąpi Adriana Gałę | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Damian Stalkowski w Polonii Bydgoszcz! W Gdańsku zastąpi Adriana Gałę

  • Łukasz Rybski
  • 24 kwietnia 2021

Nie Paweł Miesiąc, ale Damian Stalkowski został zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Jest to powrót wychowanka po kilku latach nieobecności w klubie.

Po fatalnym upadku w czwartkowym ćwierćfinale IMP w Bydgoszczy Adriana Gałę czeka przymusowa przerwa od startów. Wobec zaistniałej sytuacji, bydgoszczanie mieli problem ze skompletowaniem składu na pozycjach zawodników z polską licencją. Kibice domagali się angażu Pawła Miesiąca, który dostał od Unii Tarnów wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Jak się okazało, to nie doświadczony zawodnik z Rzeszowa wzmocni szeregi biało-czerwonych, a Damian Stalkowski.

Przypomnijmy, że wychowanek Polonii Bydgoszcz rozstał się z macierzystym klubem po sezonie 2016 i przeniósł się do Startu Gniezno, gdzie występował do dziś. Jednym z powodów odejścia juniora do klubu z pierwszej stolicy Polski był konflikt na linii team zawodnika-Władysław Gollob, który był wówczas właścicielem i prezesem klubu ze Sportowej.

W tym sezonie Damian Stalkowski skończył wiek juniora i podpisał ze swoim dotychczasowym pracodawcą tzw. kontrakt warszawski. Jednak było wiadome, że nie będzie miał dużych szans w reprezentowaniu gnieźnieńskiego klubu. Dziś po 5 latach przywdzieje plastron z Gryfem. Mimo, iż media nie przewidują pojawienia się na torze Stalkowskiego (mają za niego jeździć koledzy), to i tak wszystko zweryfikuje życie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Udostępnij