Daniel Jeleniewski oficjalnie w Polonii! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Daniel Jeleniewski oficjalnie w Polonii!

  • Łukasz Rybski
  • 10 czerwca 2021

Bydgoski klub potwierdził dziś oficjalnie, że do drużyny na zasadzie wypożyczenia dołączył Daniel Jeleniewski.

Wychowanek LKŻ Lublin reprezentował w tym roku barwy Wilków Krosno, ale nie przekroczył limitu punktów, dzięki temu mógł zostać wypożyczony do innego klubu.

Z okazji skorzystała bydgoska Polonia, która po koszmarnym wypadku Davida Bellego i Grzegorza Zengoty pozostawała z olbrzymimi kłopotami kadrowymi.

Daniel Jeleniewski trenował dziś na Sportowej. Chcąc jak najlepiej przygotować się do niedzielnego meczu ze Startem Gniezno, po zakończonym treningu “pokręcił” jeszcze kilka okrążeń, aby dopasować sprzęt do bydgoskiej nawierzchni.

Popularny “Jeleń” licencję żużlową zdał w 1999 roku w barwach LKŻ Lublin. Po przejęciu sekcji żużlowej przez TŻ Lublin w sezonie 2000, reprezentował ten klub do 2007 roku. Wtedy odniósł największy indywidualnie sukces w karierze. W rozgrywanych na torze we Wrocławiu IMP zajął IV miejsce. Ten wynik otworzył mu drzwi do ekstraligi. W latach 2008-2010 przywdziewał barwy WTS Sparty Wrocław. W roku 2011 reprezentował barwy Orła Łódź. Następnie na dwa lata wrócił do macierzystego Lublina (2012-2013), próbując odbudować formę sprzed lat. Ta sztuka mu się udała i w latach 2014-2015 reprezentował grudziądzki GKM, z którym awansował do ekstraligi. Mimo, iż w 2015 klub z Grudziądza utrzymał się w elicie “przy zielonym stoliku”, to Jeleniewski opuścił klub z miasta ułanów i w 2016 roku reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa. Również “Lwy” dostały zaproszenie do ekstraligi (sportowo 3 miejsce w lidze), a Jeleń po raz trzeci zawitał do rodzimego Lublina. I tym razem była to inna drużyna. Zespół Speed Car Motor Lublin reprezentował w latach 2017-2018 i wywalczył dwa awanse (kolejno do I ligi oraz PGE Ekstraligi). W najwyższej klasie rozgrywkowej nie było dla niego miejsca i kolejne dwa lata spędził w łódzkim Orle. Przed sezonem 2021 związał się umową z Wilkami Krosno. Jednak po dwóch słabych występach został odstawiony od składu i oczekiwał na wypożyczenie. Z ofertą przyszła Polonia Bydgoszcz…

Na zdjęciu: Daniel Jeleniewski

foto: Łukasz Wilk

źródło: wikipedia

Udostępnij