Deszcz nie pozwala trenować AC Devils Landshut | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Deszcz nie pozwala trenować AC Devils Landshut

  • Kris
  • 6 kwietnia 2022

Już w najbliższy poniedziałek 11 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się pojedynek Trans MF Devils Landshut z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Gospodarze mają jednak problemy z przygotowaniem się do meczu.

Wszystko przez nienajlepszą pogodę w Landshut. Jak poinformował menedżer “Diabłów” Sławomir Kryjom – jego zespół prawdopodobnie przystąpi do rywalizacji z Polonią bez żadnego treningu.


Według prognozy pogody – w poniedziałek w Landshut nie będzie padać, jednak wcześniejsze dni zdają się potwierdzać słowa Sławomira Kryjoma.


Tor w Landshut zagadką dla bydgoszczan

OneSolar Arena, bo tak aktualnie nazywa się stadion AC Devils w Landshut, powstał w 1975 roku, a budowa trwała zaledwie 350 dni. Obiekt może pomieścić 12 tysięcy osób i mieści się około 8 kilometrów od centrum miasta.

Jak widać na zdjęciu – wokół obiektu rozmieszczone są panele słoneczne o łącznej mocy nominalnej 1100 kWp. Część paneli pełni również rolę zadaszenia dla widowni stadionu. Obok stadionu znajduje się także tor off-roadowy, wykorzystywany do wyścigów modeli zdalnie sterowanych.

Długość samego toru żużlowego to 392 metry.


Kim są nasi rywale?

Liderami “Diabłów” są doskonale znani bydgoskiej publiczności – Kai Huckenbeck oraz Dimitri Berge, który w zeszłym sezonie został wypożyczony z Polonii właśnie do Landshut. W drużynie znajduje się także inny były zawodnik klubu znad Brdy – Valentin Grobauer. Kapitanem naszych gości jest niesamowicie doświadczony Martin Smoliński.

W ekipie Sławomira Kryjoma ponadto zwrócić uwagę trzeba jeszcze na wicemistrza świata juniorów Madsa Hansena oraz utalentowanego juniora Noricka Bloedorna.

Pełna kadra Trans MF Devils Landshut:

Martin Smoliński (kapitan)
Kai Huckenbeck
Dimitri Berge
Erik Riss
Valentin Grobauer
Tobias Busch
Mads Hansen
Michael Haertel
Norick Bloedorn
Mario Niedermeier
Erik Bachhuber

źródło: twitter, onesolar.de, wikipedia, pogoda interia

Udostępnij