"Fajnie jest wrócić do Bydgoszczy" - wywiad z Andreasem Lyagerem | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

“Fajnie jest wrócić do Bydgoszczy” – wywiad z Andreasem Lyagerem

  • Łukasz Rybski
  • 7 listopada 2022

Po roku spędzonym w ROW-ie Rybnik wraca na Sportową 2. Jeden z najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników pierwszej ligi udzielił nam wywiadu, w którym opowiada o swoich planach na najbliższy rok.

POLONIA1920: Cześć Andreas! Możemy powiedzieć: witaj w domu! Przede wszystkim proszę powiedz, jak to jest wrócić do PoloniI Bydgoszcz po roku nieobecności?

ANDREAS LYAGER: Fajnie jest wrócić do Bydgoszczy. Bardzo tęskniłem za klubem.

POLONIA1920: Wielu fanów cieszy się z twojego powrotu. Nie jest tajemnicą, że na torze w Bydgoszczy czujesz się bardzo dobrze. Wszyscy pamiętamy Twój bieg w 2020 roku, w którym rywalizowałeś z Jackiem Holderem – było pyszne. Dodatkowo w drużynie ROW Rybnik zdobyłeś 11 punktów w Bydgoszczy. Żaden z żużlowców Polonii nie był lepszy od Ciebie, ten punkt meczowy zdecydował o zatrzymaniu Rybnika. Tego samego oczekują kibice w nowym sezonie. Czy możesz się z nimi zgodzić?

ANDREAS LYAGER: Cóż, uwielbiam się ścigać na torze w Bydgoszczy, więc myślę, że w 2023 będzie dużo ciekawych akcji.

POLONIA1920: Jak będą wyglądały Twoje przygotowania do nowego sezonu? Na Facebooku pokazujesz, że jesteś niezwykle aktywną osobą i prawie cały czas jesteś w ruchu.

ANDREAS LYAGER: Dużo jeżdżę na rowerze szosowym i górskim, a poza tym lubię biegać.

POLONIA1920: Prezes Jerzy Kanclerz nie ukrywa, że ​​celem Polonii jest awans do żużlowej Ekstraligi. A jakie są indywidualne cele Andreasa Lyagera?

ANDREAS LYAGER: Chciałbym skończyć w top 3 indywidualnie, a wygranie ligi z Polonią Bydgoszcz jest dla mnie marzeniem. Będę bardzo ciężko pracował, aby osiągnąć swoje cele indywidualne, jak również dla mojego klubu.

POLONIA1920: Na koniec, czego można życzyć Ci w życiu oprócz sukcesów sportowych?

ANDREAS LYAGER: Cóż, właściwie doceniam wszystko, co posiadam. Pochodzę z rodziny, w której musisz ciężko pracować, jeśli chcesz coś osiągnąć. W życiu prywatnym mam wszystko, czego pragnę. Ale mam wiele marzeń, które chciałbym spełnić jako żużlowiec.

Dziękujemy za podzielenie się swoimi odczuciami! Powodzenia!

Rozmawiał: Łukasz Rybski

Foto: Łukasz Wilk

Na zdjęciu: Andreas Lyager

Udostępnij