IKS Polonia Bydgoszcz zaczyna nabierać rozpędu | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

IKS Polonia Bydgoszcz zaczyna nabierać rozpędu

  • Kris
  • 26 maja 2020

Prezentujemy plany Stowarzyszenia na powrót do sportowego życia po pandemii.

 

Jak informowaliśmy na naszych łamach Stowarzyszenie Integracyjny Klub Sportowy “Polonia” Bydgoszcz swoją działalność rozpoczęło 12 września 2019. Działacze IKS-u szybko przystąpili do rozmów z potencjalnymi partnerami. Jedną z pierwszych instytucji, która zdecydowała się na współpracę ze Stowarzyszeniem został Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Umowa została podpisana 30 września 2019 roku.

 

“Bardzo cieszy nas współpraca z Uniwersytetem . Liczymy, iż przyniesie ona korzyści nie tylko dla IKS Polonii czy Uniwersytetu, ale przede wszystkim całemu środowisku osób z niepełnosprawnością. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości nasza współpraca podniesie zainteresowanie młodych ludzi z niepełnosprawnością, ofertą Uniwersytetu, a także przyczyni się do rozwoju sportu w naszym regionie. Dzięki temu osoby niepełnosprawne będą bardziej aktywne w życiu naszego miasta. To jest nasz cel.” – podkreśla prezes IKS – Marek Pedziński.

“Zgodnie z umową zawartą 30.09.2019 i przygotowaniem do wznowienia działalności UTP, rozpoczynamy przygotowania do uczczenia 100 rocznicy powstania klubu Polonia” – dodaje Przemysław Muller – skarbnik IKS-u.

Przypomnijmy, że event z okazji jubileuszu założenia klubu planowany jest na grudzień br. IKS wraz z uczelnią chcą zorganizować turniej gry w boccia. Natomiast w związku z pandemią koronawirusa impreza stanęła pod znakiem zapytania. Mamy nadzieję, że zarówno działaczom IKS, jak i władzom Uniwersytetu uda się pokonać przeszkody i będziemy świadkami wydarzenia, które godnie uświetni rok jubileuszowy.

Udostępnij