Kalendarium Polonijne: rekord toru Polonii ma 10 lat! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Kalendarium Polonijne: rekord toru Polonii ma 10 lat!

  • Łukasz Rybski
  • 8 maja 2021

8 maja 2011 roku bydgoska Polonia podejmowała na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego drużynę Orła Łódź. Poloniści zwyciężyli pewnie – 66:24.

Prawdopodobnie nikt poza statystykami i historykami nie zainteresowałby się tym meczem, gdyby nie fakt, iż tego dnia Emil Sajfutdinow w wyścigu trzecim ustanowił nowy rekord toru – 59,64.

Przypomnijmy, że poprzedni – należący do Tomasza Golloba (60,11) miał już 12 lat. Najlepszy polski żużlowiec w historii osiągnął go w meczu przeciwko Unii Leszno 20 czerwca 1999 roku.

Aby rekord Emila przetrwał dłużej niż Golloba musimy poczekać jeszcze 3 lata. A co sam zainteresowany mówił wtedy o swoim osiągnięciu?

“Po pierwszym moim biegu przybiegł mechanik i powiedział, że pobiłem rekord toru. Byłem zaskoczony, ale bardzo się z tego cieszę. Nie wiedziałem, że poprzedni rekord Tomasza Golloba przetrwał aż dwanaście lat. Startuję w Bydgoszczy już szósty sezon i zawsze marzyłem, żeby ten rekord pobić. W końcu się to udało. Mam nadzieję, że mój rekord utrzyma się przynajmniej tak długo, jak ten Tomka.”

Link do meczu: Polonia Bydgoszcz – Orzeł Łódź 8.05.2011 – YouTube

źródło: Sportowe Fakty

Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow, foto: Łukasz Wilk

Udostępnij