Kibice wierzą do końca! Zapowiedź rewanżowego meczu Polonia vs Falubaz | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Kibice wierzą do końca! Zapowiedź rewanżowego meczu Polonia vs Falubaz

  • Łukasz Rybski
  • 4 września 2022

Dziś o godzinie 15:00 na stadionie Polonii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dojdzie do rewanżowego spotkania eWinner 1 Ligi pomiędzy Abramczyk/Polonią Bydgoszcz, a Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

Pierwsze spotkanie w Zielonej Górze wygrali gospodarze. Rozmiary porażki Polonistów są spore. Zaledwie 35 punktów zdobytych na terenie rywala sprawia, że kwestia awansu do finału wydaje się misją równie niebywałą jak odwrócenie losów spotkania z PSŻ Poznań sprzed 3 lat.

Kibice wracają do tamtych chwil wskazując na to, że wszystko jest możliwe i niczego nie wolno wykluczyć. To prawda, wszak nadzieja umiera ostatnia. Aby spełnił się biało-czerwony sen o zwycięstwie dwudziestopunktowym lub wyższym potrzebna jest równa jazda całej drużyny. Matej Zagar, Daniel Jeleniewski, Oleg Mihailovs i Przemysław Konieczny muszą pojechać na miarę swojego potencjału. Nie ma co ukrywać, że przed tygodniem w Zielonej Górze w bydgoskiej ekipie skumulowały się wszystkie problemy, które dręczyły bydgoszczan w tym sezonie. Niestety, tym razem przytrafiły się jednego dnia, co zaowocowało wysoką porażką.

Humory w zespole Abramczyk/Polonii poprawiły ostatnie wieści, które napłynęły z zielonogórskiego szpitala, gdzie wybudzony ze śpiączki został Adrian Miedziński. Popularny “Miedziak” uniknął tragicznych konsekwencji, które niósł za sobą feralny upadek. I choć droga do pełnej sprawności jest długa, to ten pierwszy sygnał sprawił, że wielu kibicom oraz teamowi z Bydgoszczy spadł kamień z serca.

Dziś Miedzińskiego zastąpi wypożyczony z poznańskiego PSŻu Benjamin Basso. Młody Duńczyk rewelacyjnie spisuje się w zawodach z cyklu SGP2, a także w lidze duńskiej. I chociaż dla Basso będzie to debiut przed bydgoską publicznością, to jednak biało-czerwoni fani wierzą, iż napisze on piękną historię.

Prawda jest taka, że do tego pojedynku trzeba podejść maksymalnie skoncentrowanym i nie oglądać się na gości. Nazwiska nie jeżdżą, o czym przekonali się bydgoszczanie w Zielonej Górze, gdzie leszczyńscy młodzieżowcy (w barwach Falubazu) zrobili przysłowiową różnicę.

Żużel to sport i wszystko się może zdarzyć. Po zwycięstwo – tak, jak z Wybrzeżem 56:34 i wszyscy będą zadowoleni!

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9.Kenneth Bjerre
10.Bartosz Głogowski
11.Daniel Jeleniewski
12.Oleg Michailow
13.Matej Zagar
14.Wiktor Przyjemski
15.Przemysław Konieczny

Stelmet Falubaz Zielona Góra


1.Piotr Protasiewicz
2.Jan Kvech
3.Rohan Tungate
4.Krzysztof Buczkowski
5.Max Fricke
6.Antoni Mencel
7.Maksym Borowiak

Foto: Łukasz Wilk

Udostępnij