Koniec sporu o herb! Jerzy Kanclerz wraca do trójkąta! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Koniec sporu o herb! Jerzy Kanclerz wraca do trójkąta!

  • Łukasz Rybski
  • 7 listopada 2022

Dziś w mediach społecznościowych ŻKS S.A. Polonia Bydgoszcz opublikowała następujący komunikat:

“ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz Zarząd KP Polonia Bydgoszcz oświadczają, że obie strony doszły do porozumienia w kwestii zasad stosowania herbu Polonii z trójkątem i biało-czerwonymi pasami. Porozumienie zawarte zostało na okres jednego roku, do dnia 31.10.2023. Umożliwi to kontynuację współpracy ze sponsorem tytularnym na dotychczasowych zasadach. Jednocześnie pragniemy dodać, że ŻKS Polonia Bydgoszcz SA oraz firma Abramczyk nie zamierzały dokonywać zmian i ingerencji w dotychczasowy herb klubu, a prezes Jerzy Kanclerz wielokrotnie podkreślał wagę barw i herbu Polonii. Dobra wola obu stron pozwoliła na szybkie osiągnięcie porozumienia.”

Ponadto również dziś odbyło w siedzibie klubu żużlowego odbyło się spotkanie szefa bydgoskich żużlowców – Jerzego Kanclerza z kibicami zrzeszonymi w stowarzyszeniach: Biało-Czerwone Pokolenie i Pomagamy Polonii. Na spotkaniu prezes zapewnił, że obowiązywać będzie biało-czerwony trójkąt, a logotyp zaprezentowany na spotkaniu podsumowującym sezon zakończy swój żywot. Poniżej cały wpis, który został zamieszczony na profilu fb Stowarzyszenia “Biało-Czerwone Pokolenie”.

“07.11.2022 roku delegacje Stowarzyszeń „Biało – Czerwone Pokolenie” i Pomagamy Polonii, na zaproszenie Prezesa Jerzego Kanclerza, stawiły się w siedzibie ŻKS Polonia Bydgoszcz przy ulicy Sportowej 2. Tematem szczerej rozmowy był pozytywny koniec sagi, z polonijną symboliką w tle. W trakcie spotkania padło pytanie o przyszłość grafiki, która pojawiła się na spotkaniu z okazji zakończenia sezonu żużlowego. Prezes zadeklarował, że w świetle osiągniętego porozumienia z KP Polonia Bydgoszcz uważa przedmiotowy logotyp za nieważny i niebyły, a za oficjalną symbolikę sekcji przyjmuje biało-czerwony herb i gryfa na plastronie drogą kontynuacji. To w naszej opinii, na tę chwilę, rozwiewa wątpliwości na temat równoległego promowania alternatywnych symboli.”

Tym samym temat herbu został zakończony.

Udostępnij