KP Polonia z "brązową gwiazdką" PZPN! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

KP Polonia z “brązową gwiazdką” PZPN!

  • Łukasz Rybski
  • 28 grudnia 2021

Wspaniały prezent na święta Bożego Narodzenia otrzymał Klub Piłkarski “Polonia” Bydgoszcz. Biało-czerwona akademia spełniła wymogi PZPN i przyznany jej został pierwszy stopień w systemie ceryfikacji szkolenia piłkarskiego w Polsce tzw. brązową gwiazdkę.

Czym jest system certyfikacji i co oznacza “brązowa gwiazdka”?

Na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy:

“Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Jednym z najważniejszych celów tego programu jest rozszerzenie dostępu do nowoczesnego treningu, dotarcie do jak najmłodszych kategorii wiekowych (6-13 lat) z profesjonalnym szkoleniem. Takim, w którym już w tym wieku będą stosowane właściwe metody, nawyki piłkarskie oraz budowane cechy przyszłego profesjonalnego piłkarza.

System certyfikacji szkolenia został podzielony kaskadowo na trzy etapy:

“Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności” – informuje PZPN.

KP Polonia Bydgoszcz otrzymując “brązową gwiazdkę” spełniła następujące założenia: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn w grupach liczących maksymalnie 20 osób na jednego trenera oraz programu szkoleniowego Akademii Młodych Orłów (www.pzpn.pl).

Co jeszcze musi zatem spełnić klub, aby otrzymać srebrną i złotą odznakę?

  • srebrna: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.
  • złota: beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek, na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

Gratulujemy!

źródło: www.kppolonia.pl oraz www.pzpn.pl

grafika: Polski Związek Piłki Nożnej

Udostępnij