Nowe wieści ws. zdrowia Adriana Gały - komunikat klubu + video | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Nowe wieści ws. zdrowia Adriana Gały – komunikat klubu + video

  • Łukasz Rybski
  • 26 kwietnia 2021

Kilka minut po godzinie 17 ŻKS Abramczyk Polonia Bydgoszcz wydała oświadczenie o zdrowiu kontuzjowanego Adriana Gały. Poniżej treśc komunikatu.

“Niezwłocznie po otrzymaniu wyników badań przekazujemy oficjalny komunikat o stanie zdrowia Adriana Gały. Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz – Adrian Gała przeszedł kolejne, szczegółowe badania w bydgoskim szpitalu. Te wykazały uraz w odcinku piersiowym kręgosłupa (kręgi Th8 i Th9). W tym tygodniu zawodnik opuści szpital i rozpocznie rehabilitację. Adrian Gała upoważnił prezesa Jerzego Kanclerza do otrzymywania i przekazywania informacji o jego stanie zdrowia. Klub jest w stałym, codziennym kontakcie z zawodnikiem, zapewnia mu jak najlepszą opiekę i wsparcie.”

Na oficjalnym kanale Youtube Polonii Bydgoszcz pojawiło się również nagranie video, na którym zawodnik dziękuje kibicom za wsparcie, klubowi za pomoc, a także dzieli się informacjami o swoim stanie zdrowia. Adrian Gała ocenił również mecz Polonii w Gdańsku i jak sam przyznaje, decyzje sędziego go zdenerwowały.

Przypomnijmy, że kontuzja Adriana Gały to skutek karambolu w czwartkowych eliminacjach IMP, które odbyły się na torze Polonii. Po nieprzemyślanym ataku Piotra Protasiewicza nasz zawodnik będzie długo pauzował. Działacze są na etapie poszukiwania zawodnika w miejsce popularnego “Henia”. Na ten moment najlepszym rozwiązaniem, które gwarantowałoby jakiekolwiek punkty wydaje się pozyskanie kogoś z dwójki: Paweł Miesiąc, Dawid Lampart.

źródło: www.polonia.bydgoszcz.pl
foto: Łukasz Wilk

Udostępnij