Oświadczenie stowarzyszeń kibiców Polonii Bydgoszcz | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Oświadczenie stowarzyszeń kibiców Polonii Bydgoszcz

  • Łukasz Rybski
  • 4 marca 2022

Kibice Polonii Bydgoszcz zrzeszeni w Stowarzyszeniach “Biało-Czerwone Pokolenie” oraz Pomagamy Polonii wydali oświadczenie skierowane do Prezesa ŻKS S.A. Polonia Bydgoszcz – Jerzego Kanclerza, w którym domagają się usunięcia zawodników rosyjskich z listy startowej Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda.

Szanowny Panie Prezesie,

Z niepokojem przyglądamy się sytuacji za naszą wschodnią granicą. Nie ulega wątpliwości, że agresja rosyjska skierowana jest przeciwko siłom NATO pod przywództwem Stanów Zjednoczonych. Niestety, wojna ta prowadzona jest na terytorium Ukrainy, gdzie giną niewinni, w tym starcy, kobiety i dzieci.

W chwili próby i niespotykanego dramatu Ukrainy, świat tzw. Zachodu zareagował błyskawicznie, nakładając na rosyjskiego agresora szereg dotkliwych sankcji, które nie ominęły również świata sportu.

Wyprzedzając ewentualną decyzję władz PZMot oraz GKSŻ pragniemy zaapelować do Pana o wycofanie z listy startowej turnieju Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda wszystkich zawodników rosyjskich, bez względu jaką licencją będą mogli się posługiwać. Niech to będzie akt solidarności z tymi sportowcami ukraińskimi i ich rodzinami, którzy nie mogą uczestniczyć w życiu sportowym, a z narażeniem życia bronią swej ojczyzny zaatakowanej przez Rosjan.

Znając historię naszego klubu, gdzie wielu działaczy, trenerów i sportowców było ofiarami zbrojnej agresji okupanta, nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której reprezentanci Rosji będą dostarczać nam rozrywki, gdy ich kraj w bandycki sposób atakuje naszego wschodniego sąsiada.

Wierzymy, że jako doświadczony działacz podejmie Pan najlepszą z możliwych decyzji.

Podpisali: Patrycja Borowska-Duda (Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomagamy Polonii) oraz Łukasz Rybski (Przewodniczący Stowarzyszenia “Biało-Czerwone Pokolenie”)

foto: Łukasz Wilk

Udostępnij