Piłkarze nie próżnują | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Piłkarze nie próżnują

  • Łukasz Rybski
  • 7 kwietnia 2021

Od kilku tygodni w Polsce panuje lockdown. Obostrzenia dotknęły również piłkarzy Polonii, którzy występują w klasie okręgowej.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia – Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu restrykcji do 18 kwietnia (co najmniej). Oznacza to, że piłkarze będą pauzować minimum przez następne dwie kolejki. Przypomnijmy, że do tej pory udało się rozegrać 1 spotkanie. Po przerwie zimowej biało-czerwoni wygrali z Unią Wąbrzeźno 4:1.

O formę piłkarzy i nastroje związane z przymusową przerwą zapytaliśmy trenera Polonistów – Michała Stolarskiego.

“Oczywiście zawieszenie rozgrywek nie jest dla nas komfortową sytuacją. Po pierwszym meczu, potrenowaliśmy jeszcze tydzień i przeszliśmy na treningi on-line z trenerką Aleksandrą Perolą-Wojtyś, aby nie stracić formy wypracowanej przez 3 miesiące okresu przygotowawczego. W poprzednim tygodniu wróciliśmy na boisko. Frekwencja jest dobra – na ostatnim treningu było 20 osób. Widać, że to krótkie rozstanie z boiskiem sprawiło, że chłopacy zatęsknili za piłką. Liczymy oczywiście na jak najszybszy powrót do grania i dokończenie rozgrywek.”

inf. własna

foto: pexels.com

Udostępnij