Podsumowanie akcji "Pomagamy Tomkowi Kamińskiemu" | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Podsumowanie akcji “Pomagamy Tomkowi Kamińskiemu”

  • Łukasz Rybski
  • 4 listopada 2022

We wrześniu zakończyła się akcja “Poloniści Zawsze Razem – Pomagamy Tomkowi Kamińskiemu”. Żużlowcowi, który reprezentując barwy Polonii Bydgoszcz uległ fatalnemu w skutkach upadkowi. Ta kontuzja zakończyła karierę Kamińskiego, a jej skutki odczuwał przez wiele lat.

Niestety, zadośćuczynienie zasądzone przez wymiar sprawiedliwości nigdy nie zostało wypłacone, bowiem klub BKS Polonia Bydgoszcz przestał istnieć. Wobec takiego obrotu spraw, do akcji wkroczyli kibice Polonii, którzy po latach postanowili zrekompensować ten brak swojemu wychowankowi.

O kilka słów dotyczących akcji oraz o podsumowanie poprosiliśmy jednego z pomysłodawców – Piotra Hetziga.

“Po ludzku uważamy, że Tomkowi jakiekolwiek zadośćuczynienie się należało. Został rozegrany przez system i należne mu zadośćuczynienie trafiło w próżnię. My jako kibice Polonii ponad 10 lat temu, kiedy rodzina innego byłego zawodnika – wojownika Waldka Cieślewicza – znalazła się w potrzebie, zainaugurowaliśmy hasło “Poloniści Zawsze Razem”, wydając koszulki cegiełki. Od tamtego czasu jako biało-czerwona rodzina, pomagamy sobie wzajemnie. Czy to kibicom będącym w potrzebie, czy byłym zawodnikom, czy też jednocząc wspólne siły, by pomoc innym potrzebującym tak, jak np. szpitalom w dobie pandemii czy w ramach akcji szlachetnej paczki. Również tę sprawę musieliśmy wziąć na własne barki. My jako kibice czy szeroko rozumiana biało-czerwona społeczność związana z klubem Polonii.

W akcję włączyli się zawodnicy: obecni i jeżdżący wcześniej w naszych barwach, członkowie ich teamów. Mieliśmy gadżety m.in od Szymka Woźniaka, Siopka, Wiktora Przyjemskiego, Tomka Orwata, Brzózka, pośrednio od Emila Sajfutdinova, od byłych mechaników Tomka Golloba. Wspierali nas mocno Paweł Bokiej i Michal Robacki, przedstawiciele piłkarskiej Polonii, a także lekkoatleci. Prezes Jerzy kanclerz przekazał również gadżety na licytację, a Jarek Gamszej stworzył okazjonalny plastron. Wielu fanów już po wystartowaniu akcji zgłaszało się do nas, chcąc przekazać gadżety ze swoich domowych, żużlowych i Polonijnych muzeów do zlicytowania. I to im i tym, którzy te gadżety licytowali należą się największe brawa. Zaangażowanie społeczności napawało nas największa radością i pokazywało, że warto pomagaća a w naszej biało-czerwonej rodzinie jest ogromna moc!!! Hasło “Poloniści Zawsze Razem” jest czymś, coś staje się naszą wizytówka, niczym “You will never walk alone” w szeregach czerwonej części Liverpoolu. Mamy pewność, że koszulki, czy gadżety z tym hasłem jeszcze nie raz będziemy wydawać, aby pomagać sobie wzajemnie! Zlicytowaliśmy ponad 100 gadżetów, zebraliśmy blisko 22 000 złotych!!! Uważamy to, za mega wynik! A przy tym dużo dobrej zabawy, wspomnień, wspólnych zdjęć, serdeczności, za którą jeszcze raz dziękuje wszystkim z biało-czerwonej rodziny!”

makabryczny upadek tomasza kamińskiego 5.06.1994.mpg – YouTube

Zdjęcie główne: logo akcji z profilu fb Poloniści Zawsze Razem – Pomagamy Tomkowi Kamińskiemu

Udostępnij