Poloniści zagrają i pojadą przy Sportowej | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Poloniści zagrają i pojadą przy Sportowej

  • Miłosz Kalaczyński
  • 29 maja 2021

Dla piłkarzy Polonii trwa trudny czas. Od trzech kolejek nie mogą zdobyć punktu, choćby z niżej notowanym rywalem w ligowej tabeli. Okazję do przerwania złej passy będą mieli w sobotę (29 maja), ale będzie to niełatwe zadanie, bowiem zmierzą się z będącym na 3. miejscu w tabeli Startem Warlubie. Goście dzisiejszego spotkania mają jeszcze szansę na zajęcie 2. pozycji, a więc na pewno przyjadą do Bydgoszczy nastawieni bojowo.

Drużynę biało-czerwonych trapią kontuzje. Na boisku zabraknie kilku piłkarzy z podstawowego składu. Ich miejsce zajmą młodzi i głodni gry wychowankowie Polonii.

31. kolejka I grupy „KEEZA” kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej

KP Polonia Bydgoszcz – Start Warlubie

29 maja (sobota), godz. 11:00

W niedzielę (30 maja) żużlowcy Abramczyk Polonii podejmą drużynę Orła Łódź. Obie ekipy miały się spotkać kilka dni temu w Łodzi, ale mecz został odwołany, nowego terminu jeszcze nie znamy.

Na to spotkanie z niecierpliwością czekają fani „Gryfów”, ponieważ do składu wraca Adrian Gała, a ligowy debiut zaliczy Wiktor Przyjemski. Wychowanek Startu wraca po wypadku w ćwierćfinale IMP. W zeszłym tygodniu media związane z żużlem obiegła informacja o naprawie sprzętu Gały przez Piotra Protasiewicza, który uczestniczył w tej kolizji na torze, co pokazuje wielką klasę doświadczonego żużlowca. Przyjemski też w ostatnim czasie zaliczył wyglądający nieprzyjemnie wypadek podczas finału Srebrnego Kasku w Bydgoszczy. Na szczęście, młody żużlowiec nie miał żadnych złamań.

Łodzianie bardzo dobrze zaprezentowali się w czterech meczach, które do tej pory odjechali. Doznając tylko porażki ze wzmocnionymi Wilkami. Zaskoczeniem było na pewno wywiezienie dwóch punktów z Gdańska. Z Bydgoszczy będą chcieli wywieść jak najlepszy wynik, gdyż tak jak bydgoszczanie, chcą awansować do rundy play off.

8. kolejka eWinner I ligi

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Orzeł Łódź

30 maja (niedziela), godz. 14:00

Awizowane składy:


Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

9. Wadim Tarasienko
10. Adrian Gała
11. David Bellego
12. Grzegorz Zengota
13. Andreas Lyager
14. Nikodem Bartoch
15. Wiktor Przyjemski
16. Jewgienij Sajdullin

Orzeł Łódź:

1. Brady Kurtz
2. Norbert Kościuch
3. Luke Becker
4. Marcin Nowak
5. Aleksandr Łoktajew
6. Mateusz Dul
7. Jakub Sroka


Udostępnij