Polska-Reszta Świata 2 maja w Bydgoszczy! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Polska-Reszta Świata 2 maja w Bydgoszczy!

  • Łukasz Rybski
  • 6 kwietnia 2022

Dziś zakończyło się zgrupowanie żużlowej reprezentacji Polski, które przez ostatnie dni odbywało się w Bydgoszczy. Najlepsi polscy zawodnicy mogli m.in. potrenować na bydgoskim owalu oraz odbyć szereg spotkań.

Na konferencji prasowej, która wieńczyła to wydarzenie poinformowano, że już 2 maja na stadionie Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego kibice będą mogli po raz kolejny obejrzeć kadrę. Tego dnia zorganizowany zostanie bowiem mecz Polska vs Reszta Świata. Jak zapowiedział przewodniczący GKSŻ – Piotr Szymański, wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących tego spotkania.

Przypomnijmy, że głównym celem polskiej kadry w tym roku są lipcowe zawody z cyklu Speedway of Nations, które odbędą się w duńskim Esbjerg. SoN jest kontynuacją Drużynowego Pucharu Świata. Zawody te rozgrywane są od 2018 roku. Nigdy w historii Polska reprezentacja w nich nie zwyciężyła. Według nowych zasad SoN jest rozgrywany w latach pomiędzy DPŚ, który wzorem piłkarskiego mundialu również odbywać się będzie co cztery lata. Zatem w tym roku jest ostatnia szansa, aby wygrać SoN przed przerwą na Drużynowy Puchar Świata.

Źródło: www.polskizuzel.pl

Foto: Łukasz Wilk

Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Udostępnij