Postawić kropkę nad "i" | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Postawić kropkę nad “i”

  • Łukasz Rybski
  • 1 sierpnia 2021

Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Cellfast Wilki Krosno.

XIII kolejka eWinner 1 ligi może okazać się szczęśliwa dla żużlowców bydgoskiej Polonii. Biało-czerwoni mają wszystko we własnych rękach i już dziś mogą zapewnić sobie awans do fazy play-off.

Aby tak się stało podopieczni Lecha Kędziory muszą pokonać krośnian minimum 52:38. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu w Krośnie, górą byli gospodarze zwyciężając 51:38. Wynik tego meczu nie odzwierciedla dokładnie jego przebiegu. Dość powiedzieć, że w połowie zawodów Polonia traciła do Wilków jeden punkt.

Niemniej, tamte wydarzenia są już historią. Bydgoszczanie radzili sobie wówczas bez piątego seniora (kontuzja Adriana Gały), a Wiktor Przyjemski czekał na ukończenie 16-tego roku życia, który uprawniał go do startów w lidze.

1/2 planu na ten weekend już została wykonana…w Rybniku. Zawodnicy ROWu pokonali za trzy punkty Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który był głównym kontrkandydatem Polonii w walce o “czwórkę”. Miejscowi nie dali gdańszczanom najmniejszych szans pewnie zwyciężając 54:36.

Obecnie sytuacja w tabeli jest następująca: Wilki Krosno – 19 pkt, Polonia – 17 pkt, Wybrzeże – 17 pkt. Gdańszczanom został domowy mecz z Unią Tarnów. W praktyce oznacza to 3 pkt z urzędu dla Wybrzeża, które sezon zasadniczy zakończy z 20 “oczkami”. Polonia i Wilki mają zatem o co jechać. Zwycięzca tego pojedynku zapewni sobie awans do play-off. Faworytem są miejscowi, którzy od spotkania z Wybrzeżem rozbijają kolejnych rywali.

Patrząc na formę drużynową i indywidualną Polonistów należy optymistycznie podejść do dzisiejszego pojedynku. Oczywiście Wilki również wiedzą o, co jadą. Jeśli przegrają dwa ostatnie pojedynki to właśnie Krosno znajdzie się poza “czwórką”. Chcąc dmuchać na zimne działacze naszych rywali uzupełnili skład Marko Leviszynem oraz wypożyczyli z Falubazu Zielona Góra Czecha – Jana Kvecha.

Najgroźniejszym żądłem Wilków jest Tobiasz Musielak, który plasuje się w czołówce najskuteczniejszych żużlowców eWinner 1 ligi. Zawsze niebezpieczny jest również Łotysz – Andriej Lebiedievs. Do tego Vaclav Milik, czy mający za sobą starty w Polonii Mateusz Szczepaniak.

Dodatkowym “smaczkiem” bydgosko-krośnieńskiego starcia będzie występ Daniela Jeleniewskiego. “Jeleń” zaczynał sezon jako zawodnik Wilków. Niemniej po kilku kolejkach został odsunięty od składu, do którego już nie powrócił. Działacze Polonii wykorzystali tę sytuację na skutek kontuzji Bellego oraz Zengoty i wypożyczyli doświadczonego zawodnika, który okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Czy Daniel odwdzięczy się za zaufanie jakim obdarzono go w Bydgoszczy i zapewni Polonii play-off? Przekonamy się już o 14:00.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9.Grzegorz Zengota
10.Daniel Jeleniewski
11.David Bellego
12.Andreas Lyager
13.Vadim Tarasenko
14.Wiktor Przyjemski
15.Nikodem Bartoch
16.brak zawodnika

Cellfast Wilki Krosno:
1.Marko Leviszyn
2.Andriej Lebiedevs
3.Tobiasz Musielak
4.Vaclav Milik
5.Mateusz Szczepaniak
6.Aleks Rydlewski
7.Jakub Janik
8.brak zawodnika

Pierwszy mecz: 51:38 dla Wilków Krosno

Na zdjęciu: Daniel Jeleniewski

Foto: Łukasz Wilk

Udostępnij