Prezes Kanclerz odkrył nowe karty Polonii | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Prezes Kanclerz odkrył nowe karty Polonii

  • Miłosz Kalaczyński
  • 7 listopada 2019

Podczas konferencji na Polonii, prezes klubu Jerzy Kanclerz ogłosił nazwiska dwóch kolejnych żużlowców zakontraktowanych w bydgoskiej drużyny, przekazał kto będzie kapitanem w sezonie 2020, a także zdradził informację o porozumieniu z młodym talentem BTŻ-u Bydgoszcz.

Na konferencji padły dwa nowe nazwiska z którymi podpisano kontrakty. Pierwszym z nich jest Andreas Lyager. Duńczyk w jedenastu meczach uzyskał średnią 2,226 (5 miejsce w lidze) i stanowił o sile pilskiej Polonii.

Kolejnym świeżo zakontraktowany żużlowcem został 19- letni Brayden McGuinnes. Autralijczyk był obserwowany podczas treningu i są wiązane z nim duże nadzieje. Startował w Nice Cup na torach w Gdańsku i Grudziądzu, gdzie zanotował bardzo dobre występy.

Z klubem 3-letnim kontraktem związał się Wiktor Przyjemski. Podopieczny trenera Jacka Woźniaka jest triumfatorem Pucharu Ekstraligi. Jest to cykl zawodów w których zawodnicy ścigają się na motocyklach o pojemności 250cc. Zwycięstwo zagwarantował sobie w wyścigu dodatkowym.

Na celowniku Kanclerza są jeszcze Krzysztof Lewandowski i Bartosz Głogowski z BTŻ-u.

Na konferencji był również obecny tegoroczny kapitan zespołu Kamil Brzozowski. Na sezon 2020 Kamil nadal nim pozostanie- o czym poinformował Kanclerz. 32-latek na konferencji uroczyście przedłużył umowę.

Właściciel Polonii zapowiedział również, że będzie prowadził nadal działania mające na celu wzmocnić drużynę. W szczególności odniósł się do formacji juniorskiej. Cały czas prowadzone są rozmowy z Mateuszem Tonderem.

Oprócz tego padły podziękowania dla samych żużlowców za osiągnięte sukcesy, kibiców, sponsorów i mediów.

Przypomnijmy, że w sobotę przedstawiono już dwóch nowych zawodników. Są nimi David Bellego (najskuteczniejszy zawodnik II ligi). Francuz był również liderem PSŻ Poznań. i Kai Huckenbeck, który przybył z Orła Łódź. W poniedziałek ogłoszony został Mateusz Błażykowski. Młodzieżowiec opuścił Start Gniezno.

Swoje kontrakty mają ważne lub przedłużyli: Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Dimitri Berge, Matić Ivacić i Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

Marcin Jędrzejewski odszedł do Wilków Krosno. Rene Bach dołączył do Kolejarza Opole. Marcel Studziński został zawodnikiem Startu Gniezno. Valentin Grobauer i Andriej Smetana nie mają jeszcze nowych pracodawców w polskiej lidze.

 

Miłosz Kalaczyński

Udostępnij