Przebudowa trybuny. Co zmieni się na stadionie Polonii? | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Przebudowa trybuny. Co zmieni się na stadionie Polonii?

  • Miłosz Kalaczyński
  • 8 kwietnia 2021

Prezes Jerzy Kanclerz był gościem podczas spotkania on-linie dotyczącego rozbudowy stadionu Polonii Bydgoszcz, w ramach Bydgoskich Konsultacji. Miasto przedstawiło szczegóły inwestycji.

Głównym tematem było przedstawienie kolejnego etapu przebudowy stadionu, jakim jest budowa trybuny południowej (pierwszy łuk). Obecnie trwa projektowanie zagospodarowania terenu wokół stadionu. – Tereny przy ulicy Powstańców Wielkopolskch zostaną przeznaczone na wybudowanie wielopoziomowego parkingu – tłumaczył wiceprezydent Bydgoszczy Michał Sztybel.

Do października 2021 ma powstać ostateczny projekt i kosztorys inwestycji. Trybuna południowa będzie przybliżona do toru w formie łuku. Pojawi się na niej 4561 siedzisk. Zostanie wyposażona w nowy telebim i windy, które będą przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Nowe sektory będą spójnie połączone z trybuną wschodnią i trybuną główną. W części budowalnej (pod sektorami) zaplanowano miejsce na biuro, salę konferencyjną, muzeum i lokale gastronomiczne. Przedstawiciele Miasta konsultują się z władzami Ekstraligi i światowymi organizacjami żużlowymi, aby zapewnić standardy do planowania największych imprez.

Głos zabrał prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz, który przybliżył historię stadionu i rolę, jaką on pełnił przez lata dla mieszkańców Bydgoszczy. Zachęcił wszystkich do głosowania na tę inwestycję. Potwierdził, że obecnie na stadionie znajduje się jeden z najlepiej wyposażonych parkingów maszyn.

Prezydent Sztybel opowiedział także o wcześniejszej inwestycji na stadionie Polonii. Nowa trybuna we wschodniej części stadionu była pierwszym etapem przebudowy obiektu przy Sportowej 2.

Obecnie projektowana trybuna jest drugim etapem przebudowy stadionu Polonii Bydgoszcz. W nastęnych etapach remont przejdzie trybuna na drugim łuku oraz trybuna główna. Prezydent poinformował, że po wybudowaniu wszystkich części, rozpocznie się proces projektowania zadaszenia. Ukończony stadion ma mieć pojemność 13 800 miejsc.

Cała rozmowa dostępna na stronie Bydgoskie Inwestycje – KLIKNIJ TUTAJ.

Karta do głosowania – KLIKNIJ TUTAJ.

Udostępnij