Rawys Raciąż vs Polonia-Metalkas Bydgoszcz, niedziela g. 13:00 | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Rawys Raciąż vs Polonia-Metalkas Bydgoszcz, niedziela g. 13:00

  • Łukasz Rybski
  • 13 listopada 2021

Już jutro zostanie rozegrana ostatnia kolejka w jesiennej serii gier. Biało-czerwoni udają się do Raciąża na mecz z miejscowym Rawysem.

Polonia po dwóch remisach przełamała miniserię i pokonała 11 listopada na obiekcie przy ul. Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy Victorię Lisewo. Ten rezultat pozwolił biało-czerwonym piłkarzom złapać oddech i nie stracić dystansu do liderujących rezerw Elany Toruń (31 pkt).

Polonia-Metalkas do tej pory zgromadziła 30 “oczek” i do Raciąża jedzie po kolejne 3 punkty. Bydgoszczanie na wyjazdach w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze. Do tej pory zwyciężyli w czterech meczach, a dwa spotkania zremisowali. Ponadto Polonia jest jedynym zespołem w lidze, który nie zaznał goryczy porażki.

Niedzielny przeciwnik Polonistów prezentuje w tym sezonie formę iście kameleonową. Raciążanie zdobyli 22 punkty i zajmują szóstą pozycję w lidze. Przeciętny początek sezonu, następnie sześć zwycięstw z rzędu (od 6. kolejki) pozwoliły Rawysowi liczyć się w walce o pierwsze miejsce. Niestety, dla gospodarzy niedzielnego spotkania od dwunastej kolejki przyszedł kryzys i Rawys przegrał ostatnie trzy mecze.

W takiej sytuacji to Polonia-Metalkas będzie faworytem jutrzejszego starcia. Mamy nadzieję, że biało-czerwoni wykorzystają spadek formy rywala i zakończą rundę w zwycięskich nastrojach.

Forma w ostatnich 5 meczach:

Rawys Raciąż

LKS Dąbrowa Chełmińska – Rawys 6:1 (14. kolejka)
Victoria Lisewo – Rawys 3:2 (13. kolejka)
Rawys – Pomorzanin Serock 0:2 (12. kolejka)
Mustang Ostaszewo – Rawys 1:4 (11. kolejka)
Rawys – Promień Kowalewo Pomorskie 7:1 (10. kolejka)

KP Polonia-Metalkas Bydgoszcz

Polonia – Victoria Lisewo 3:1 (14. kolejka)
Pomorzanin Serock – Polonia 1:1 (13. kolejka)
Polonia – Mustang Ostaszewo 1:1 (12. kolejka)
Promień Kowalewo Pomorskie – Polonia 0:7 (11. kolejka)
Polonia – Sokół Radomin 2:2 (10. kolejka)

foto: fb KP Polonia Bydgoszcz

źródło: 90 minut

Udostępnij