Reprezentanci Polski w Bydgoszczy | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Reprezentanci Polski w Bydgoszczy

  • Miłosz Kalaczyński
  • 11 maja 2021

Czołowi polscy żużlowcy wezmą udział w trzydniowym zgrupowaniu Żużlowej Reprezentacji Polski. W Bydgoszczy ma się pojawić 22 reprezentantów.

Zwodnicy przybędą do Bydgoszczy dzisiaj (11 maja) około godziny 13:00. Godzinę później odbędzie się konferencja prasowa, którą będzie można obejrzeć na facebookowym profilu Żużlowej Reprezentacji Polski. Później odbędzie się trening seniorów na torze. W godzinach wieczornych również na profilu ŻRP, przeprowadzone zostaną rozmowy live z zawodnikami.

Jak mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego: Zgrupowanie ma charakter treningowo – integracyjny. W trakcie sezonu spotykamy się nie tylko przy okazji Speedway of Nations, ale także meczów reprezentacji Polski. Obóz to jednak wyjątkowa okazja do zintegrowania drużyn. Mamy na zgrupowaniu zarówno juniorów jak i bardzo doświadczonych zawodników.

Zgrupowanie potrwa trzy dni, a żużlowcy będą rezydować w hotelu Mercure – Bydgoszcz Sepia. Będą oni pod opieką selekcjonera Rafała Dobruskiego i trenera przygotowania fizycznego Mariusza Cieślińskiego. Oprócz treningów na torze, odbędzie się także szkolenie z delegatem polskiej agencji antydopingowej POLADA.

info i foto: polskizuzel.pl

Udostępnij