Rusza duńska Speedway Ligaen! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Rusza duńska Speedway Ligaen!

  • Łukasz Rybski
  • 19 kwietnia 2022

W środę będziemy świadkami inauguracji sezonu żużlowego na półwyspie jutlandzkim. W tym roku trzech żużlowców Abramczyk/Polonii Bydgoszcz wystartuje w Speedway Ligaen.

Adrian Miedziński (Team Fjelsted), Kenneth Bjerre (Grindsted Speedway Klub) oraz Matej Zagar (Nordjysk Elite Speedway) mają podpisane kontrakty w lidze duńskiej i jako jedyni Poloniści będą występować w kraju Hamleta w sezonie 2022.

Tytułu sprzed roku broni Holsted Tigers, które w finałowym turnieju w pokonanym polu zostawiło Soenderjylland Elite Speedway, Slangerup Speedway oraz Team Fjelsted.


W pierwszej kolejce zespół Adriana Miedzińskiego – Team Fjelsted uda się na wyjazd do Slangerup, które będzie faworytem tego pojedynku. W barwach gospodarzy wystąpi Andreas Lyager – reprezentant Polonii w latach 2020-2021. Początek o 18:20.


Zespół Mateja Zagara – Nordjysk Elite Speedway również udaje się na mecz wyjazdowy. Ich rywalem będzie zespół Esbjerg Vikings. W drużynie “Wikingów” także występuje ekspolonista – Grzegorz Zengota. Poza popularnym “Zengim” przeciwnikiem Słoweńca będą m.in. Niels Kristian Iversen, Tai Woffinden czy Jonas Jeppesen. Początek o 18:20.


Trzeci z zawodników Polonii Bydgoszcz także rozegra swój mecz na wyjeździe. Grindsted Speedway Klub udaje się na wyjazd, aby zmierzyć się z Region Varde Elitesport. W drużynie gospodarzy występują m.in. Timo Lahti, Pontus Asprgen czy Phillip Hellstroem-Bangs. Początek o 18:50.


W tym roku wszystkie mecze dostępne w systemie pay per view. Koszt miesięczny wynosi 149 koron duńskich, czyli ok. 92 złote wg bieżącego kursu.

Mecze dostępne tutaj: speedwayligaen (speedwayligaenplay.dk)

źródło: espeedway.pl oraz speedwayligaen.dk

Na zdjęciu: Kenneth Bjerre

Foto: Łukasz Wilk

Udostępnij