Rusza liga! Czas na mecz z Ostrowem – zapowiedź | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Rusza liga! Czas na mecz z Ostrowem – zapowiedź

  • Miłosz Kalaczyński
  • 4 kwietnia 2021

W poniedziałek (5 kwietnia) żużlowcy z Bydgoszcz i Ostrowa zainaugurują sezon ligowy.

Mecz tych drużyn zakończył dla nich sezon 2020. Ostatnie spotkanie bydgoszczanie wygrali wysoko 58:31, lecz poloniści byli pewni utrzymania, a ostrowianie mogli jedynie powalczyć o piątą lokatę na zakończenie sezonu.

W tym roku Abramczyk Polonia oraz Arged Malesa… bo taka jest oficjalna nazwa zespołu z Ostrowa, po ustaleniu zasad przez władze żużlowe, że drużyna może wyróżniać się maksymalnie dwoma wyrazami, stawiają sobie wyżej poprzeczkę.

Na najbliższy sezon za cel stawiam drużynie awans do fazy play off. A co będzie później zobaczymy. Nie jestem w stanie przewidzieć wyników, ale jestem pewny że woli walki nikomu w Bydgoszczy nie zabraknie. Ekstraliga jest kusząca dla wszystkich – powiedział Jerzy Kanclerz dla Expressu Bydgoskiego. Tutaj warto dodać, że w roku 2022 kluby ekstraligowe otrzymają duże podwyżki z tytułu nowego kontraktu telewizyjnego. Prezes deklaruje również awans Polonii do 2023 roku.

W Ostrowie trwa przebudowa stadionu. Prezydent wielkopolskiego grodu Beata Kilmek zapowiedziała ukończenie remontu do 2022 roku. Ostrowianie też myślą o awansie w najbliższych latach.

Inwestujemy w młodzież. Sprzętu dla chłopaków jest coraz więcej. Zajęć na torze mamy też sporo, po to, by osiągnęli jak najszybciej poziom, do którego aspirują i właśnie w przeciągu tych 2-3 sezonów chcielibyśmy powalczyć o PGE Ekstraligę mocniej niż dwa lata temu, kiedy to skończyło się barażami – powiedział Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, cytowany przez tzostrovia.pl.

Na pewno przed meczem lepiej rozjeżdżone będą „Gryfy”. Oprócz wielu okrążeń treningowych, podopieczni Lecha Kędziory mogli się sprawdzić w dwóch sparingach z eWinner Apatorem oraz Kryterium Asów. Zawodnicy Staszewskiego trenowali na ostrowskim owalu, a zaplanowane sparingi z torunianami zostały odwołane, ze względu na zbyt wysokie koszty przetestowania na koronawirusa wszystkich zawodników i osoby funkcyjne.

Do drużyny gości dołączyło trzech zawodników. Największe nadzieje pokładane są w Olivierze Berntzonie. W zeszłym sezonie bardzo dobrze punktował w Starcie Gniezno, legitymując się średnią 2,017. Szwed w tym roku zadebiutuje w cyklu Grand Prix. Klub zakontraktował też Patricka Hansena oraz Daniela Kaczmarka. Polak może jeździć jako U24, a Duńczyk może dodatkowo pełnić funkcję rezerwowego. W kadrze pozostali doświadczeni Grzegorz Walasek i Tomasz Gapińskim oraz solidny Adrian Cyfer. Liderem zespołu ma być ponownie Nicolai Klindt. Siłę młodzieżową stanowią wychowankowie – Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk, Kacper Grzelak i Jakub Poczta. W zeszłym sezonie najlepszy z nich Szostak osiągnął średnią 0,702.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, 05.04.2021r, godz. 18:00, runda I.

Składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Andreas Lyager
10. Adrian Gała
11. David Bellego
12. Grzegorz Zengota
13. Vadim Tarasenko
14. Mateusz Błażykowski
15. Nikodem Bartoch
16. Brayden McGuinness

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
1. Grzegorz Walasek
2. Oliver Berntzon
3. Patrick Hansen
4. Tomasz Gapiński
5. Nicolai Klindt
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk
8.

foto: Łukasz Wilk