Seniorzy KP Polonii zaczynają sezon ligowy

  • Miłosz Kalaczyński
  • 10 sierpnia 2019

Po wakacyjnej przerwie na ligowe boiska wracają piłkarze KP Polonii Bydgoszcz. Pomimo walki do samego końca w poprzedniej kampanii, w tym sezonie biało-czerwoni będą rywalizować na niższym szczeblu ligowym. W klasie okręgowej Polonia będzie miała solidnych przeciwników dla których z pewnością awans do wyższej ligi będzie celem nadrzędnym. Zaliczyć do nich można Unię Drobex Solec Kujawski i Wdę Świecie.

KADRA

Jedną z ważniejszych zmian jaka zaszła w przerwie letniej, to pojawienie się nowego szkoleniowca. Po derbowej porażce 1:2 z Budowlanym KS Bydgoszcz z tą funkcją pożegnał się Przemysław Talarek. Zastąpił go tymczasowo Remigiusz Podraza. Wraz z przygotowaniami do nowego sezonu, zarząd postanowił znaleźć nowego trenera. Został nim Dariusz Porbes. Jako zawodnik reprezentował m. in. bydgoskie drużyny: Zawiszę, Chemika i Polonię. Na ławce szkoleniowej wprowadził do III ligi Pomorzanina Serock i Unię Solec Kujawski. Trenował także drużynę juniorów starszych Polonii. W przygotowaniu do meczów pomagać mu będzie Leszek Olejnik, który będzie odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy. Co ciekawe, swoją karierę piłkarską rozpoczynał w klubie ze Sportowej.

Do kadry zawodników dołączyło dwóch piłkarzy. Są nimi: Vadym Hodlevskyi– wychowanek FC Karpaty Lwów i Wiktor Dąbek, który w zeszłym sezonie był wypożyczony do Polonii, lecz od nowego dołączył do kadry na zasadzie transferu definitywnego. Z wypożyczenia wrócił Maciej Plewiński, Oskar Tomas i Patryk Ajtner. Dwoje ostatnich to bramkarze. Kadrę seniorów zasilił również Filip Tadych, który ukończył wiek juniora. Ta lista może się jeszcze powiększyć.

Zespół opuścili: Będący na wypożyczeniu z Pomorzanina Serock Damian Adamski trafił do Cuiavii Inowrocław, Szymon Kmiecik na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do Budowlanego KS Bydgoszcz. W kadrze BKS Bydgoszcz znajdą się również wypożyczeni z Polonii Jan Martin i Jakub Makowski. Okres wypożyczenia z Gromu Więcbork zakończył Łukasz Nowak.

PRZYGOTOWANIA DO SEZONU

Przygotowania do sezonu seniorzy rozpoczęli niecałe trzy tygodnie przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Zawodnicy uczestniczyli w trzech jednostkach treningowych w tygodniu. Pierwsze mecze pod okiem Dariusza Porbesa rozegrali podczas II memoriału Mariana Stachowicza. Mecze trwały po 20 minut. Wówczas triumfowali w całym turnieju z kompletem punktów. Warto dodać, że Sebastian Pacek z 5 bramkami na koncie został królem strzelców, a Krystian Born został wybrany przez arbitrów najlepszym piłkarzem turnieju.

Wyniki Polonistów podczas II memoriału Mariana Stachowicza:

Gwiazda Bydgoszcz- KP Polonia Bydgoszcz 0:2

Pomorzanin Serock- KP Polonia Bydgoszcz 0:2

KP Polonia Bydgoszcz– Dąb Barcin 1:0

KP Polonia Bydgoszcz– Szubinianka Szubin 4:1

W następnych dniach piłkarze rywalizowali w meczach sparingowych. Miały one za zadanie poznania drużyny przez trenera, opracowania taktyki i ustawień. Szkoleniowiec sprawdzał zawodników przy czym często rotował składem.

KP Polonia Bydgoszcz-Budowlany KS Bydgoszcz 1:3 (Stadion Polonii)

GKS Zamek Gołańcz-KP Polonia Bydgoszcz 3:3 (Gołańcz)

Goplania Inowrocław-KP Polonia Bydgoszcz 0:4 (Inowrocław)

Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych piłkarze rozegrali pierwsze spotkanie w pucharze okręgowym. Mecz odbył się w Szczepanowie z miejscowym Promieniem. Podopieczni Dariusza Porbesa wpakowali do bramki rywali osiem bramek, nie tracąc przy tym ani jednej i pewnie awansowali do następnej rundy.

I runda okręgowego pucharu Polski grupa kujawsko-pomorski ZPN- Bydgoszcz:

Promień Szczepanowo-KP Polonia Bydgoszcz 0:8

POŻEGNANIE Z OKRĘGÓWKĄ I PRZYWITANIE RAZEM Z FLISAKIEM

Dzisiaj (10.08.2019) zmierzą się w pierwszej kolejce klasy okręgowej grupy kujawsko-pomorskiej I z Flisakiem Złotoria. Ostatni raz obie drużyny o ligowe punkty walczyły trzy sezonu temuw klasie okręgowej. W Złotorii Poloniści zwyciężyli 3:0. W tamtym sezonie Polonia awansowała do IV ligi, a w ostatniej kolejce na własnym stadionie wygrała z Flisakami 2:1.

Początek meczu o godzinie 17:00 w Złotorii na boisku przy ulicy Sportowa 4.

 

Miłosz Kalaczyński