Sezon 2022: Tak typują bydgoszczanie! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Sezon 2022: Tak typują bydgoszczanie!

 • Łukasz Rybski
 • 8 kwietnia 2022

Przed sezonem przepytaliśmy osoby związane z bydgoską przestrzenią publiczną o typy na sezon żużlowy 2022. Wśród zadanych pytań ankietowani mieli odpowiedzieć na trzy pytania: 1. Kto zostanie Drużynowym Mistrzem Polski? 2. Które miejsce w lidze zajmie Abramczyk Polonia Bydgoszcz? 3. Kto zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata?


Adam Lyczmański (sędzia piłkarski; w przeszłości kierownik żużlowej Polonii):

 1. 1.Motor Lublin
 2. 2.Abramczyk Polonia Bydgoszcz zajmie drugie miejsce
 3. 3.Bartosz Zmarzlik

Paweł Bokiej (Radny Miasta Bydgoszczy):

1. Po wykluczeniu Rosjan, liga będzie bardzo wyrównana. Zaryzykuję z typem na Włókniarza Częstochowa, który raczej nie jest stawiany w roli faworyta. Po sparingach widać, że ci co zawodzili, popracowali nad formą, do tego jest bardzo dobry lider oraz świetni juniorzy. Możemy być świadkami niespodzianki.

2. Jako kibic nie potrafię dokonać innego wyboru niż obstawienie awansu.

3. Nie mam żadnych wątpliwości, że będzie to Bartek Zmarzlik.


Zbigniew Leszczyński (Prezes KS Gwiazda Bydgoszcz; mecenas bydgoskiego sportu):

 1. 1.Motor Lublin
 2. 2.Pierwsze albo drugie
 3. 3.Bartosz Zmarzlik

Michał Sztybel (Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy):

 1. 1.Stal Gorzów
 2. 2.Pierwsze miejsce
 3. 3.Bartosz Zmarzlik

Andrzej Matkowski (kierownik Budmax-Stal Polonia Piła; wieloletni działacz bydgoskiej Polonii):

1. Kto zostanie Drużynowym Mistrzem Polski? Motor Lublin. Zamieszanie z niedopuszczeniem do startów w lidze Rosjan sprawiło, że zmienił się układ sił w najwyższej lidze. Lublinianie stracili co prawda Grigorija Łagutę, jednak pozostali seniorzy są w stanie udanie go zastąpić, a do tego sporo punktów do dorobku zespołu powinni dorzucać juniorzy.

2. Które miejsce zajmie Abramczyk Polonia Bydgoszcz? Trzecie. Na papierze bydgoska drużyna jest jednym z faworytów rozgrywek, jednak problemem zespołu może być zbyt duża liczba indywidualistów w zespole, co nie będzie dobrze wpływało na atmosferę w drużynie. Przewiduję przegraną w półfinale z jednym z „czarnych koni” rozgrywek.

3. Kto zostanie Indywidualnym Mistrzem Świata? Bartosz Zmarzlik Dwukrotnemu Indywidualnemu Mistrzowi Świata odpadło dwóch groźnych rywali – obrońca tytułu Artiom Łaguta oraz Emil Sayfutdinow. Co prawda w ostatnich sezonach mocno zaczął naciskać Leon Madsen, jednak Bartosz Zmarzlik odzyska stracony w ubiegłym sezonie tytuł.


Krzysztof Wypijewski (dziennikarz Expressu Bydgoskiego):

1. Motor Lublin. Wprawdzie stracili Grigorija Łagutę, ale zyskali Maksyma Drabika. Dużym atutem będzie solidny duet juniorów.

2. Pierwsze miejsce i awansuje do PGE Ekstraligi. Matej Zagar, Kenneth Bjerre i Adrian Miedziński będą zapewne chcieli pokazać, że ich miejsce jest w elicie. Liczę też na solidne punkty Wiktora Przyjemskiego i Przemysława Koniecznego.

3. Bartosz Zmarzlik. Po wykluczeniu Artioma Łaguty i Emila Sajfutdinowa, nie widzę zawodnika, który mógłby Polakowi zagrozić.


Jakub Stykowski (dziennikarz Gazety Pomorskiej):

1. Stal Gorzów. Stawiam na Stal. Gorzowianie mają doświadczoną czwórkę seniorów, w tym bez wątpienia najlepszego żużlowca świata. Jeśli swoje punkty dorzucą Hansen i Bartkowiak, to będzie to naprawdę mocna ekipa. W rundzie zasadniczej zespół może się jeszcze dogrywać. Typuje, że w play-off pokaże swoją moc na własnym torze, a na wyjazdach będzie w stanie zdobyć wystarczającą liczbę punktów.

2. Polonia Bydgoszcz. Nie mogę powiedzieć inaczej – do ekstraligi moim zdaniem awansuje Polonia Bydgoszcz. Tak mówi serce bydgoszczanina, ale walka będzie naprawdę wyrównana. Moim zdaniem pozycje klubów po rundzie zasadniczej nie będą istotne. Typuję finał Polonia – Falubaz i minimalne zwycięstwo w dwumeczu bydgoskiej ekipy.

3. Bartosz Zmarzlik. Typ na indwidualnego mistrza świata może być tylko jeden – Bartosz Zmarzlik. Przy absencji Sajfutdinowa i Łaguty Polak jest murowanym kandydatem do trzeciego tytułu. To cieszy, choć i mnie smuci. Brakuje mu w tej chwili poważnego rywala w walce o tytułu. Może włączy się Janowski, ale aż taka dominacja Polaków w dyscyplinie wcale by mnie nie cieszyła. Mam nadzieję, że włączą się też Madsen i Woffinden.


Przemysław Półgęsek (publicysta Interii.pl):

 1. 1.Motor Lublin
 2. 2.Drugie
 3. 3.Bartosz Zmarzlik

Szerszy opis typowania p. Przemka tutaj -> Sezon 2022: Typuje Przemysław Półgęsek | Polonia Bydgoszcz – Polonia1920.pl

Udostępnij