Skład ogłoszony. Jedziemy po awans! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Skład ogłoszony. Jedziemy po awans!

  • Miłosz Kalaczyński
  • 9 listopada 2021

Abramczyk Polonia Bydgoszcz zaprezentowała skład na sezon 2022. W czasie konferencji najczęściej pojawiało się słowo – awans.

W progach bydgoskiego ratusza odbyło się pierwsze przedstawienie drużyny Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2022. W obecności prezydenta Rafała Bruskiego Jerzy Kanclerz wymienił zawodników i osoby funkcyjne na nowy sezon.

Nowe twarze w bydgoskiej drużynie

Jeszcze w październiku Polonia ogłosiła, że w zespole na przyszły rok zostanie Daniel Jeleniewski. Poza tym odkryto nowe karty w postaci: Kennetha Bjerre (wcześniej ZOOleszcz DPV Logistic Grudziądz) i Olega Michaiłowa (Optibet Lokomotiv Daugavpilis). Łotysz może występować na pozycji U24.

Dzisiaj potwierdzono tych zawodników, o których w mediach już od jakiegoś czasu było głośno pod kątem transferu do Polonii. Nowymi Gryfami zostali: „słoweński komandos” Matej Zagar (poprzednio Marwis.pl Falubaz Zielona Góra), Roman Lauchbaum (ZOOleszcz DPV Logistic Grudziądz) może także jeździć jako U24, Adrian Miedziński (eWinner Apator Toruń). Praktycznie w ostatnich godzinach Polonia doszła do porozumienia z Unią Tarnów, dzięki czemu Przemysław Konieczny wzmocnił bydgoska formację juniorską.

Chcę tworzyć z Wiktorem bardzo mocną parę juniorską i być jednym z czołowych juniorów w lidze – powiedział wychowanek Unii, wyliczając swoje cele na nowy sezon. – Mamy bardzo doświadczonych zawodników, od których można wiele się dowiedzieć, dlatego cieszę się, że mogę być w tej drużynie – dodał Konieczny.

Przemysław Konieczny wzmocni formację juniorską. W Unii zdobywał średnio nieco ponad 3 punkty na mecz.

Na forach internetowych wśród kibiców Polonii jednym z najczęściej podejmowanych tematów było dołączenie do ekipy znad Brdy popularnego „Miedziaka”, wychowanka drużyny z Torunia. Na pytanie dotyczące dołączania do drużyny z Bydgoszczy odparł: – W Bydgoszczy czuję się dobrze, jest fajna ekipa, mam nadzieję, że zbudujemy dobrą atmosferę, która przyniesie wynik.

Za cel w przyszłym sezonie stawia sobie powrót do dobrej formy, a co za tym idzie wysokie zdobycze punktowe dla Polonii. Jak sam powiedział, lubi tor w Bydgoszczy, będzie on na pewno atutem Polonii, szczególnie, że od tego sezonu w klubie będzie para toromistrzów.

Prezes Kanclerz podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do skompletowania tego składu. W zakontraktowaniu Miedziaka i Zagara pomógł Adam Krużyński z firmy Nice. Wspomniał, że wszyscy sponsorzy podwyższyli kwoty sponsorskie.

Celem jest awans do ekstraligi, ale również z pokorą podchodzę do innych zespołów, bo one nie śpią, natomiast naszym celem jest dojście na sam szczyt […] moim zadaniem jest, aby drużyna w 2023 roku była w ekstralidze – deklaruje włodarz klubu.

Co ciekawe, w bydgoskim zespole zostaną zatrudnieni na etat toromistrzowie. Taka sytuacja ostatni raz miała miejsce kilkanaście lat temu.

Stary, nowy trener, stawiamy na swoich

Trenerem zespołu został Jacek Woźniak. Były żużlowiec Polonii prowadził już polonistów już w latach 2010, 2013-2015. Znany jest z wychowywania świetnych miniżużlowców, z pod jego skrzydeł wyszli m.in.: Szymon Woźniak, Mikołaj Curyło czy Damian Adamczak.

Matej Zagar w zeszłym sezonie na ekstraligowych torach wykręcił średnią 1,689.

Kompletne przemeblowanie składu

Już kilka tygodni temu odejście z drużyny Polonii było pewne w przypadku Wadima Tarasienki i Davida Bellego, obaj zasilili ekstraligowe drużyny (odpowiednio ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz i Fogo Unię Leszno).

W ostatnich dniach poznaliśmy także los Adriana Gały, który zakotwiczył w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, a kierunek na Śląsk obrali Grzegorz Zengota i Andreas Lyager (CZYTAJ -> “Nie było oferty od prezesa” – Grzegorz Zengota pożegnał się z kibicami Polonii oraz Lyager odchodzi do Rybnika), gdzie dołączyli do ROW-u Rybnik. Nikodem Bartoch prawdopodobnie odejdzie do Orła Łódź. Brayden McGuinness pojedzie w Wittstocku. Nieznany jest jeszcze los wypożyczonego z Torunia Jewgienija Sajdulina i Aleksieja Pilaca. Oznacza to, że drużynę opuścili wszyscy zawodnicy, którzy byli uprawnieni do jazdy w zespole Polonii na początku sezonu 2021.

SKŁAD NA SEOZON 2022:

Matej Zagar (Słowenia)

Kenneth Bjerre (Dania)

Roman Lachbaum (Rosja) U24

Oleg Michaiłow (Łotwa) U24

Daniel Jeleniewski

Adrian Miedziński

Wiktor Przyjemski (junior)

Przemysław Konieczny (junior)

Bartosz Głogowski (junior)

Hubert Gąsior (junior)

Aaron Grysiak (junior) 250 cc

Trener: Jacek Woźniak

Manager: Krzysztof Kanclerz

foto: Łukasz Wilk i Miłosz Kalaczyński

Udostępnij