Stanowisko stowarzyszeń kibiców ws. herbu | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Stanowisko stowarzyszeń kibiców ws. herbu

  • Łukasz Rybski
  • 1 listopada 2022

W miniony piątek w środowisku Polonii zawrzało. Żużlowy Klub Sportowy “Polonia” S.A. postanowił zrezygnować z dotychczasowego biało-czerwonego trójkąta, zastępując go logotypem z nazwą sponsora oraz czarnym Gryfem.

Wczoraj za pośrednictwem swoich stron internetowych osobne oświadczenia wydały zainteresowane podmioty, ŻKS S.A. Polonia Bydgoszcz oraz KP Polonia Bydgoszcz (tutaj -> ŻKS S.A. oraz KP Polonia Bydgoszcz wydały oświadczenia | Polonia Bydgoszcz – Polonia1920.pl)

Dziś swoje stanowisko opublikowali kibice zrzeszeni w stowarzyszeniach “Biało-Czerwone Pokolenie” oraz Pomagamy Polonii, które ukazało się na portalu facebook pierwszego z nich.

Stanowisko kibiców

Drodzy Kibice i Sympatycy szeroko rozumianego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz.

W dniu wczorajszym, kolejny raz byliśmy świadkami gorszących scen, które wyszły zza klubowych biurek i ujrzały światło dzienne.
ŻKS Polonia Bydgoszcz i KP Polonia Bydgoszcz wydały sprzeczne ze sobą oświadczenia (zamieszczone w linkach poniżej) wprowadzając zamieszanie i polaryzując środowisko, dotychczas skupione przy w miarę jednolitej symbolice.

Nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć, kto w tej sytuacji mija się z prawdą, jednak oświadczamy i my, że wczoraj, wraz z naszymi braćmi po szalu ze Stowarzyszenia Pomagamy Polonii odbyliśmy konsultacje z przedstawicielami piłkarzy i żużlowców.

Zarówno Pan Jerzy Kanclerz z ŻKS, jak i Pan Tomasz Kowalkowski z KP potwierdzili, że jest wola zachowania statusu quo, jak i udzielenia bezpłatnych uprawnień do korzystania z herbu.

Skoro więc, ŻKS zamierza nadal używać biało-czerwonego trójkąta, a KP wyraża wolę jego bezpłatnego udostępnienia, to w czym leży problem?

Apelujemy, żeby usiąść w zgodzie przy jednym stole i sfinalizować to, co Panowie wczoraj deklarowali.

A tym ze środowiska, którzy chcieliby skorzystać z zamieszania i przy tej okazji całkowicie wywrócić stolik z symboliką, dedykujemy tekst oświadczenia Klubu Żużlowego sprzed dekady:

“(..) Odwołując się do 92-letniej historii Polonii Bydgoszcz jako klubu wielosekcyjnego, będąc zarazem kontynuatorem jego tradycji, Zarząd Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz SA postanowił wprowadzić nowy herb odnoszący się w dużej mierze do pierwszego historycznego herbu. Nowy herb w kształcie trójkąta w biało-czerwone pasy, nawiązujący do obecnych barw klubowych, uzupełniony został o elementy wyróżniające go jako herb Spółki.
Wprowadzenie nowego herbu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kibiców utożsamiających się z barwami i historyczną symboliką Polonii Bydgoszcz. Ma na celu poprawienie relacji z kibicami i ich większą identyfikację z klubem.
Zbudowanie mocnych relacji z kibicami w oczekiwaniu Zarządu Spółki powinno przynieść korzyści wynikające z poprawy frekwencji podczas zawodów oraz budowę pozytywnego wizerunku Klubu (…)

Nadmieniamy, że uchwała była wynikiem przeprowadzonych konsultacji ze stroną społeczną i zorganizowania okolicznościowego plebiscytu.

Jedno środowisko – jeden HERB!!!

źródło: fb Biało Czerwone Pokolenie

Udostępnij