Stowarzyszenie Integracyjny Klub Sportowy "Polonia" Bydgoszcz zarejestrowane! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Stowarzyszenie Integracyjny Klub Sportowy “Polonia” Bydgoszcz zarejestrowane!

  • Kris
  • 21 września 2019

Na Polonii pojawi się oferta dla zawodników niepełnosprawnych.

 

Stowarzyszenie Integracyjny Klub Sportowy “Polonia” Bydgoszcz (IKS) powstał 12 września 2019 roku.
Początki Stowarzyszenia sięgają wiosny roku 2018. Na jednym ze spotkań lokalnych społeczników inicjator powstania IKS – Marek Pedziński spotkał przedstawicieli Stowarzyszenia “Biało-Czerwone Pokolenie”, działających na rzecz podmiotów związanych z dawnym BKS Polonia Bydgoszcz.

Obie strony wyraziły chęć współpracy, co zaowocowało kolejnym spotkaniem, tym razem bezpośrednio z Prezesem KP Polonia – Panem Marcinem Matysiakiem. Prezes KP Polonia pozytywnie zaopiniował projekt stworzenia na Sportowej 2 sekcji osób niepełnosprawnych. Dzięki staraniom pomysłodawcy IKS – Marka Pedzińskiego już w sierpniu 2018 roku klub wystartował w towarzyskim turnieju integracyjnym w grze w boccia, zorganizowanym na WSG. Pierwszy start przyniósł pierwsze trofeum. W indywidualnych zawodach zwyciężył reprezentant IKS Polonia – Przemysław Muller.

Kolejne miesiące minęły pod znakiem dalszych rozmów i działań mających na celu upodmiotowienie sekcji. Wybór padł na stowarzyszenie. Marek Pedziński i Przemysław Muller wsparci grupą działaczy Stowarzyszenia “Biało-Czerwone Pokolenie” pod przewodnictwem prezesa Łukasza Rybskiego zadecydowali o powołaniu Stowarzyszenia o nazwie: Stowarzyszenie Integracyjny Klub Sportowy “Polonia” Bydgoszcz.

Obecnie sekcja specjalizuje się w grze w boccia, ale w przyszłości będzięmy dążyć o poszerzanie liczby dyscyplin uprawianych w naszym Stowarzyszeniu.

Zarząd:

Prezes – Marek Pedziński
Wiceprezes – Łukasz Rybski
Skarbnik – Przemysław Muller

 

Udostępnij