Udana inauguracja przed własną publicznością! Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże 52:38 | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Udana inauguracja przed własną publicznością! Abramczyk Polonia – Zdunek Wybrzeże 52:38

  • Kris
  • 18 kwietnia 2022

W wielkanocną niedzielę żużlowcy Abramczyk Polonii odnieśli pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo. O sile drużyny Jacka Woźniaka przekonała się ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk, która przegrała 52:38.


Początek meczu nic nie zwiastował tak wysokiego zwycięstwa bydgoszczan. Po trzech wyścigach to nawet nadmorska drużyna wyszła na dwupunktowe prowadzenie. 

Kolejne serie startów przyniosły jednak przełamanie i Polonia z biegu na bieg zaczęła zyskiwać znaczącą przewagę. Świetnie dysponowany był tego dnia kapitan Matej Zagar, którego wykluczenie w 15 biegu pozbawiło kompletu punktów. Po wpadce w pierwszym starcie niepokonany był także Kenneth Bjerre. Kolejny dwucyfrowy wynik zanotował Adrian Miedziński, a wysoką formę potwierdził także Wiktor Przyjemski.

Na słowa wyróżnienia zasłużył jeszcze Oleg Michaiłow, który po blamażu w Landshut tym razem zanotował na swoim koncie 7 punktów i dwa bonusy. Łotysz pokazał, że na torze w Bydgoszczy będzie stanowił zagrożenie dla rywali.

Kompletnie nie wyszedł mecz Danielowi Jeleniewskiemu, który był bardzo wolny i jedyny punkt wymęczył pokonując Marcela Krzykowskiego.

W drużynie Eryka Jóźwiaka najwięcej punktów zdobył Jakub Jamróg – 15+1, który był autorem jedynych “trójek” w Wybrzeżu.

Następny mecz Polonia rozegra 23 kwietnia w Łodzi.

Punktacja:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 52 pkt.
9. Kenneth Bjerre – 12 (0,3,3,3,3)
10. Oleg Michaiłow – 7+2 (1,2*,2*,2)
11. Matej Zagar – 12 (3,3,3,3,w)
12. Daniel Jeleniewski – 1 (0,0,1,-,-)
13. Adrian Miedziński – 10 (1,3,3,1,2)
14. Wiktor Przyjemski – 8+1 (3,3,0,2*,0)
15. Przemysław Konieczny – 2 (1,0,1)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 38 pkt.
1. Wiktor Trofimow jr – 6+1 (2,2,1*,1,0,-)
2. Adrian Gała – 10+1 (2*,2,2,0,2,1,1)
3. Rasmus Jensen – 5+2 (1*,2,1*,1,d,-)
4. zastępstwo zawodnika
5. Jakub Jamróg – 15+1 (3,1*,1,2,3,3,2)
6. Kamil Marciniec – 0 (0,0,-)
7. Marcel Krzykowski – 2 (2,t,0,0)
8. Piotr Gryszpiński – 0 ()

Bieg po biegu:
1. (64,30) Zagar, Trofimow jr, Jensen, Bjerre – 3:3 – (3:3)
2. (64,42) Przyjemski, Krzykowski, Konieczny, Marciniec – 4:2 – (7:5)
3. (63,73) Jamróg, Gała, Miedziński, Jeleniewski – 1:5 – (8:10)
4. (63,88) Przyjemski, Trofimow jr, Michaiłow, Marciniec – 4:2 – (12:12)
5. (63,48) Zagar, Jensen, Jamróg, Jeleniewski – 3:3 – (15:15)
6. (63,15) Miedziński, Gała, Trofimow jr, Konieczny – 3:3 – (18:18)
7. (62,65) Bjerre, Michaiłow, Jamróg, Krzykowski (t) – 5:1 – (23:19)
8. (62,80) Miedziński, Gała, Jensen, Przyjemski – 3:3 – (26:22)
9. (62,21) Bjerre, Michaiłow, Trofimow jr, Gała – 5:1 – (31:23)
10. (62,25) Zagar, Jamróg, Jeleniewski, Krzykowski – 4:2 – (35:25)
11. (62,17) Bjerre, Przyjemski, Jensen, Trofimow jr – 5:1 – (40:26)
12. (62,31) Zagar, Gała, Konieczny, Krzykowski – 4:2 – (44:28)
13. (62,95) Jamróg, Michaiłow, Miedziński, Jensen (d) – 3:3 – (47:31)
14. (63,21) Jamróg, Miedziński, Gała, Przyjemski – 2:4 – (49:35)
15. (62,88) Bjerre, Jamróg, Gała, Zagar (w) – 3:3 – (52:38)


Tabela eWinner 1. Liga

MDrużynaMBPktZRP+/-
1.ROW Rybnik102100+16
2.Trans MF Landshut Devils202101-12
3.Orzeł Łódź102100+20
4.Cellfast Wilki Krosno102100+12
5.Abramczyk Polonia Bydgoszcz202101+10
6.Stelmet Falubaz Zielona Góra1010100
7.Aforti Start Gniezno101010-20
8.Zdunek Wybrzeże Gdańsk200002-26

Statystyki żużlowców Polonii

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Adrian Miedziński210514000002,10010,50
2.Kenneth Bjerre210521100102,10010,00
3.Matej Zagar210512100102,0009,50
4.Wiktor Przyjemski29322200001,8897,50
5.Oleg Michaiłow27032100101,4294,00
6.Daniel Jeleniewski28114200001,2504,50
7.Przemysław Konieczny26003300000,5001,50

fot. Jakub Soboczyński / Kadry Sobczaka

wyniki za sportowefakty.wp.pl

Udostępnij