Weekend Polonisty. Piłkarze i żużlowcy powalczą o punkty na S2 | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Weekend Polonisty. Piłkarze i żużlowcy powalczą o punkty na S2

  • Miłosz Kalaczyński
  • 17 kwietnia 2021

Piłkarze Polonii podejmą rezerwy Olimpii Grudziądz. Biało-czerwoni żużlowcy zmierzą się z Unią Tarnów.

Dzisiaj biało-czerwoni piłkarze zmierzą się w ramach 23. kolejki z Olimpią II Grudziądz. W rundzie jesiennej poloniści wygrali w Grudziądzu 4:2. Polonia w zeszłym tygodniu rozegrała mecz po przerwie związanej z obostrzeniami, które zablokowały sport amatorski. Bydgoszczanie pokonali rezerwy Elany 2:1. Drużyna składająca się głównie z młodzieżowców Olimpii również grała po przerwie. W minioną niedzielę zwyciężyli wysoko z Unią Wąbrzeźno 6:0. Obecnie Polonia z 31 punktami zajmuje 7. miejsce w tabeli. Biało-zieloni z 13 punktami znajdują się na 15. lokacie.

15 marca Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie dotyczące obostrzeń m. in. w sporcie amatorskim. Pojawiła się możliwość uprawiania sportu do 25 osób na świeżym powietrzu. Trudno stwierdzić czy umożliwi to pełne wznowienie rozgrywek klasy okręgowej. KPZPN w poniedziałek opublikuje komunikat w tej sprawie.

KP Polonia Bydgoszcz – Olimpia II Grudziądz

17 kwietnia (sobota), godz. 11:00

XXIII. kolejka I grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej

Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy przy ul. Sportowej 2.

Na poniedziałek zaplanowano pojedynek Abramczyk Polonii Bydgoszcz z Unią Tarnów. Niestety, prognozy pogody nie są optymistyczne. Jednak działacze nie rezygnują z tego, aby Polonia mogła rozegrać pierwsze spotkanie w tym sezonie. Warto dodać, że odwołano już wszystkie mecze Ekstraligi i I ligi. Być może taki ruch opłaci się, bowiem prognozy dynamicznie się zmieniają. Wiemy, że w poniedziałek ma być wyższa temperatura, a opady jedynie przelotne, lecz należy poczekać do ostatnich godzin przed meczem.

W przeciwieństwie do Polonii, Unia Tarnów ma już na swoim koncie dwa spotkania. Oba przegrane, u siebie z Wybrzeżem Gdańsk (35:55) oraz na wyjeździe z Orłem Łódź (40:50). Oprócz niezadowalających wyników, „Jaskółki” mają jeszcze jeden problem, jakim są kontuzję Kreowany na lidera drużyny Niels Kristian Iversen odniósł uraz już w swoim pierwszym tegorocznym starcie. Jeszcze przed rozpoczęciem ligi, wiadome było, że kilka spotkań opuści Oskar Bober, który podczas treningu złamał rękę. Do tej pory dobrze prezentują się Artur Mroczka i Rohan Tungate. Pierwszy raz w tym sezonie w składzie znaleźli się Kim Nilsson oraz Przemysław Konieczny.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9. Wadim Tarasienko

10. Adrian Gała

11. David Bellego

12. Grzegorz Zengota

13. Andreas Lyager

14. Mateusz Błażykowski

15. Nikodem Bartoch

Unia Tarnów

  1. 1. Kim Nilsson

2. Ernest Koza

3. Artur Mroczka

4. Alexander Woentin

5. Rohan Tungate

6. Dawid Rempała

7. Przemysław Konieczny

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Unia Tarnów

III. kolejka eWinner I ligi

19 kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00

Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy przy ul. Sportowej 2.

Udostępnij