Weekend Polonisty. Piłkarze w Serocku, żużlowcy w Gdańsku | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Weekend Polonisty. Piłkarze w Serocku, żużlowcy w Gdańsku

  • Miłosz Kalaczyński
  • 23 kwietnia 2021

Przed nami kolejny weekend, a konkretnie dzień, w którym biało-czerwoni powalczą o ligowe punkty.

Już w sobotę przed południem poznamy rezultat meczu KP Polonii Bydgoszcz z Pol-Osteg Pomorzaninem Serock. Na prośbę gospodarzy mecz odbędzie się o godz. 10:00. Serocczanie podobnie jak Polonia nie zaznali jeszcze smaku porażki w rundzie wiosennej, remisując tylko z Victorią Koronowo, a należy odnotować, że mają na rozkładzie m.in. lidera tabeli Unię Solec Kujawski. Zawodnicy Remigiusza Kusia obecnie plasują się na 4. miejscu z 39 punktami, ale rozegrali dwa spotkania mniej niż Sokół Radomin, który wyprzedza ich o jeden punkt.

Oznacza to, że piłkarzy Polonii czeka trudniejsze zadanie niż poprzednie mecze, w których spotykali się z niżej notowanymi rywalami. Jednak podbudowani ostatnimi zwycięstwami poloniści nie oddadzą łatwo pola rywalom i udadzą się w delegację z myślą o trzech punktach.

Jutro oprócz samego meczu, ważnym wydarzeniem dla klubu piłkarskiego ze Sportowej będzie wybór nowego klubowego zarządu.

24. kolejka I grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej

Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Polonia Bydgoszcz

24 kwietnia (sobota), godz. 10:00

Stadion w Serocku

Także trudne zadanie czeka żużlowców z gryfem na plastronie. Nie dosyć, że udają do Gdańska, który aspiruje do awansu, to jeszcze drużyna została storpedowana kontuzjami. W ostatnim meczu z Unią Tarnów Mateusz Błażykowski złamał obojczyk. Kontuzji uległ również Adrian Gała podczas czwartkowego ćwierćfinału IMP w Bydgoszczy. Prezes Kanclerz zaznaczył, że Henio nie ma złamań, ale jest na pewno nie zdolny do jazdy w meczu z Wybrzeżem. Zgodnie z przepisami za Gałę nie można zastosować zastępstwo zawodnika, ponieważ w siedmiu pierwszych kolejkach eWinner I ligi, mogą być zastępowani tylko trzej zawodnicy z najlepszą średnią biegową w poprzednim sezonie. W Polonii są to: Wadim Tarasienko (2,210), Andreas Lyager (2,097), David Bellego (1,905). Wiemy już, że skład ulegnie zmianie. Za Błażykowskiego pojedzie Hubert Gąsior, który miał spore problemy podczas dwóch rund DMPJ w Gdańsku, gdzie z obu zawodów wycofał się. W przypadku Gały, możliwością jest wstawienie do drużyny Wiktorii Garbowskiej, jeśli jej stan zdrowia na to pozwala, bowiem przedstawicielka płci pięknej była na zwolnieniu lekarskim. Kolejnym rozwiązaniem jest zakontraktowanie innego zawodnika. Prezes mówił, że wykonywał już telefon do Pawła Miesiąca, który nie porozumiał się z Unią Tarnów. Jednak na rynku jest jeszcze kilku innych zawodników bez zatrudnienia, a i nie powiedziane jest, że do Bydgoszczy może trafić ktoś, kto nie mieści się w innym składzie…

Gdańszczanie sezon rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa z Unią Tarnów. Jednak pewnie są trochę podrażnieni po domowym remisie z ROW-em Rybnik, choć wywalczonym na ostatnich metrach. W formacji seniorskiej ekipa z Trójmiasta ma solidną czwórkę: Wiktora Kułakowa, Jakuba Jamroga, Rasmusa Jensena i Kristiana Pieszczka, który będzie chciał się zrehabilitować po słabym meczu z ROW-em. Skład uzpełnia Lukas Fienhage, Niemiec nie miał jeszcze okazji do startu w tym sezonie.

IV. runda eWinner I Ligi

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

20 kwietnia (sobota), godz. 14:00

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku

SKŁADY AWIZOWANE:

Wybrzeże Gdańsk

9. Krystian Pieszczek

10. Rasmus Jensen

11. Jakub Jamróg

12. Lukas Fienhage

13. Wiktor Kułakow

14. Piotr Gryszpiński

15. Alan Szczotka

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

  1. Wadim Tarasienko

2. Grzegorz Zengota

3. David Bellego

4. Adrian Gała

5. Andreas Lyager

6. Nikodem Bartoch

7. Hubert Gąsior

8. Brayden McGuinness

Udostępnij