"Wygrywamy i przegrywamy razem" - trener Stolarski po meczu z Victorią Czernikowo | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

“Wygrywamy i przegrywamy razem” – trener Stolarski po meczu z Victorią Czernikowo

  • Łukasz Rybski
  • 10 maja 2021

KP Polonia Bydgoszcz w sobotę niespodziewanie uległa Victorii Czernikowo 1:2. Po meczu zadaliśmy kilka pytań trenerowi Michałowi Stolarskiemu.

POLONIA1920.PL: Jak to się stało, że po bardzo dobrych wynikach w rundzie wiosennej przegrywamy z zespołem z Czernikowa i to u siebie?

Michał Stolarski: Na odprawie w szatni zaznaczyłem zawodnikom, że nie będzie to łatwe spotkanie. Świadczyły o tym ich wyniki na wiosnę, ponieważ potrafili wygrywać z zespołami z górnej części tabeli, takimi jak Victoria Koronowo czy Sokół Radomin. Nie zmienia to faktu, że gdybyśmy wykorzystali swoje okazje, to spokojnie mogliśmy ten mecz minimum zremisować. Nie mam pretensji do drużyny. Wygrywamy i przegrywamy razem, a nieco słabsza dyspozycja, po rozegraniu 5 spotkań w 2 tygodnie, musiała się w końcu przydarzyć. Oczywiście porażka boli i dlatego od wczoraj zastanawiam się, co można było zrobić lepiej.

POLONIA1920.PL: Bramka na 1:2? Wielbłąd bramkarza? Jak oceni trener tę sytuację i jej wpływ na losy spotkania?

Michał Stolarski: Piotr to doświadczony bramkarz. W meczu z Kowalewem uratował nam 3 punkty, w tym spotkaniu niestety popełnił błąd i jestem przekonany, że zdaje on sobie z tego sprawę. Jest on częścią naszej drużyny i obwinianie tylko i wyłącznie jego za wynik spotkania było by nieuczciwe. Większość bramek to suma błędów, większych i mniejszych. Przykładowo, gdyby ktoś pośpieszył z asekuracją i wybił piłkę w trybuny, to w ogóle nie rozmawialibyśmy teraz o tej sytuacji. Przegrywa i wygrywa zespół, a nie poszczególni zawodnicy.

POLONIA1920.PL: Na koniec. O co gra KP Polonia Bydgoszcz w pozostałych meczach sezonu? Jaki cel przyświeca drużynie?

Michał Stolarski: Zawsze, w każdym meczu o 3 pkt. Jestem trenerem od 9 lat i nigdy nie powiedziałem zespołowi w szatni, że gramy dzisiaj o remis. Oczywiście każde spotkanie to osobna historia, w której chcemy zgrywać zespół, dawać szansę naszym juniorom, czy próbować nieco innych wariantów taktycznych i personalnych, których celem jest doskonalenie naszej gry. Zawsze staram się patrzeć szerzej, niż tylko na “suchy” wynik i cieszę się, że szefostwo klubu doskonale to rozumie.

Po 25. rozegranych spotkaniach Polonia ma 43 pkt i zajmuje 6 miejsce w tabeli.

Na zdjęciu: Michał Stolarski, foto: Fb KP Polonia Bydgoszcz

Udostępnij