Wymęczone derby (relacja) | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Wymęczone derby (relacja)

  • Łukasz Rybski
  • 16 listopada 2022

KP Polonia Bydgoszcz pokonała na wyjeździe w derbowym pojedynku Budowlany KS. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Korecki.

Do derbowego pojedynku piłkarze KP Polonia Bydgoszcz podchodzili w roli faworytów. Doskonała forma Polonistów – dziewięc spotkań bez porażki, do tego mecz z outsiderem rozgrywek, pozwalała przypuszczać, że biało-czerwoni dopiszą do swego dorobku kolejne trzy punkty.

Nic bardziej mylnego. Jak przystało na derby – mecz rządził się swoimi prawami. Twarda, nieustępliwa walka z obu stron, co już w 5 minucie skutkowało żółtą kartką dla Jakuba Koźbiała. Niestety, kibice nie zobaczyli bramek – pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Gol dla Polonii padł dopiero po przerwie. Duży opór gospodarzy, z którym Poloniści nie mogli sobie przez większą część spotkania poradzić. Jednak ciężka praca popłaca, nawet pomimo trudności. I tak było tym razem. W 73 minucie bramkę zapewniającą trzy “oczka” ekipie ze Sportowej strzelił Mateusz Korecki.

Po 14 spotkaniach KP Polonia Bydgoszcz zajmuje trzecią lokatę z dorobkiem 30 punktów (punkt straty do Unii Wąbrzeźno i Rawysu Raciąż).

Kolejny mecz Poloniści rozegrają u siebie. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Naprzód Jabłonowo Pomorskie (10 miejsce, 21 punktów).

Zdjęcie główne: fb KP Polonia Bydgoszcz

Udostępnij