Wysokie zwycięstwo ZOOleszcz Polonii w Opolu! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Wysokie zwycięstwo ZOOleszcz Polonii w Opolu!

  • Miłosz Kalaczyński
  • 29 lipca 2019

Dosyć nieoczekiwanie ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz pokonała wysoko na wyjeździe OK Bedmet Kolejarza Opole w stosunku 54:36. 

Po długiej przerwie żużlowcy wrócili do ligowego ścigania. Przed spotkaniem pojawiło się wiele spekulacji o tym, kto pojedzie pod “12” w drużynie OK Bedmet Kolejarza. Najpoważniejszym kandydatem był Hubert Łęgowik, który notował wysokie zdobycze punktowe na owalu przy ulicy Wschodniej. Jak się okazało, wychowanek Włókniarza Częstochowa wskoczył do składu, ale kosztem innego wychowanka “Lwów” Oskara Polisa. Pod wolnym numerem do programu zawodów wpisano znanego z jazdy w Polonii Denisa Gizatullina. Podczas sondy wykonanej przez opolski klub większość kibiców postawiła na zwycięstwo gospodarzy uznając ich na faworytów. W składzie ZOOleszcz Polonii poważnym osłabieniem był brak Tomasza Orwata. Wypadek 20-latka podczas Nice Cup w Grudziądzu spowodował złamanie obojczyka.

Bydgoszczanie zaczęli zdecydowanie lepiej mecz niż gospodarze. Można powiedzieć, że czuli się jak na własnym torze. W pierwszym biegu najlepsza tego dnia bydgoska para Grajczonek- Bach dowiozła do mety podwójne zwycięstwo. Poloniści dysponowali lepszym startem spod taśmy. Po zakończeniu pierwszej serii, żużlowcy Jerzego Kanclerza mieli na koncie cztery punkty więcej od rywali. Gospodarze doszli do głosu w następnych biegach. Najpierw Denis Gizatullin po mijance zdobył trzy punkty, później na prowadzeniu Dimitri Berge zanotował defekt, a dzięki wygranej 5:1 w wykonaniu Kevina Woelberta i Huberta Łęgowika w siódmym wyścigu gospodarze prowadzili na półmetku zawodów. Jak się później okazało, długo tym prowadzeniem się nie nacieszyli. Druga część meczu po prostu należała do przyjezdnych.  W ośmiu ostatnich gonitwach bydgoszczanie wygrali w stosunku 34:14. Solidnie prezentował się występujący jako gość Mateusz Tonder. Dobrze wychodził ze startu i był szybki na opolskiej nawierzchni. Razem z Joshem Grajczonkiem zostawili w pokonanym polu Michała Szczepaniaka i Patryka Wojdyło. Poloniści wygrywali większość startów, a kiedy było inaczej, na dystansie wyprzedzali swoich rywali, dojeżdżając bez zagrożenia do mety.

Wśród przeciwników na wyróżnienie zasługiwał jedynie Bjarne Pedersen (10 punktów). Chociaż włodarze Kolejarzy oczekiwali więcej od Duńczyka, zwłaszcza na domowym torze. Na pewno zawiódł Kevin Woelbert  (6 punktów). Zabrakło także punktów Michała Szczepaniaka (5 punktów).

W drużynie ZOOleszcz Polonii czterech zawodników zdobyło dwucyfrowy wynik. Każdy z nich wygrał przynajmniej dwa biegi. Grajczonkowi zabrakło jednego punktu do płatnego kompletu. Marcin Jędrzejewski (6 punktów) był bardzo waleczny na torze i wcale nie odstawał od kolegów z drużyny. Jedynym powodem do zmartwień dla bydgoskich kibiców jest postawa Marcela Studzińskiego. Wychowanek gorzowskiej Stali przyjeżdżał do mety daleko za pozostałymi zawodnikami. Chociaż spora grupa sympatyków Polonii, która pojawiła się w Opolu była pod wrażeniem widząc poczynania swoich jeźdźców. Czego dowodem były chóralne podziękowania po meczu.

Żużlowcy i sztab na czele z Jerzym Kanclerzem idą podziękować kibicom za doping i wsparcie.

W poniedziałek podczas spotkania zarządu klubu znad Odry, po porozumieniu obu stron podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z trenerem Mirosławem Korbelem. Jego funkcję przejmie Jarosław Dymek. Towarzyszył on już Korbelowi w meczu z ZOOleszcz Polonią. Drużynę OK Bedmet Kolejarza Opole czekają jeszcze dwa spotkania w fazie zasadniczej. W piątek (02.08.2019) odjadą zaległe spotkanie z Wandą Kraków. Dwa dni później na poznańskim Golęcinie podejmą lidera 2. LŻ Power Duck Iveston PSŻ Poznań. To spotkanie będzie ważne dla Polonistów, ponieważ w przypadku zdobycia chociażby  punktu bonusowego przez Kolejarzy (w Opolu było 48:42 dla Kolejarza), ZOOleszcz Polonia wygra fazę zasadniczą, pod warunkiem, iż pokonają u siebie za trzy punkty Stainer Unię Kolajarz Rawicz.

Sędzia: Ryszard Bryła
Najlepszy czas dnia: 60,97- Dimiri Berge w III biegu
Widzów: ok. 3500

BIEG PO BIEGU:

I (62,44) Bach, Grajczonek, Łęgowik, Woelbert
II (62,19) Wojdyło, Tonder, Lotarski, Studziński
III (60,97) Berge, Jędrzejewski, Szczepaniak, Gizatullin
IV (61,43) Pedersen, Brzozowski, Wojdyło, Studziński
V (61,50) Gizatullin, Bach, Grajczonek, Szczepaniak
VI (61,78) Pedersen, Jędrzejewski, Lotarski, Berge(d)
VII (61,94) Woelbert, Łęgowik, Brzozowski, Tonder
VIII (61,60) Grajczonek, Bach, Pedersen, Wojdyło
IX (61,66) Berge, Łęgowik, Woelbert, Jędrzejewski
X (61,94) Brzozowski, Szczepaniak, Gizatullin, Studziński
XI (61,79) Bach, Jędrzejewski, Pedersen, Łęgowik
XII (61,87) Grajczonek, Tonder, Szczepaniak, Wojdyło
XIII (61,94) Brzozowski, Woelbert, Berge, Gizatullin(w)
XIV (61,53) Berge, Brzozowski, Szczepaniak, Łęgowik
XV (61,44) Grajczonek, Pedersen, Bach, Woelbert

PUNKTACJA:

OK Bedmet Kolejarz Opole: 36
9. Kevin Woelbert (0, 3, 1*, 2, 0) 6+1
10. Hubert Łęgowik (1, 2*, 2, 0, 0) 5+1
11. Michał Szczepaniak (1, 0, 2, 1, 1) 5
12. Denis Gizatullin (0, 3, 1*, w) 4+1
13. Bjarne Pedersen (3, 3, 1, 1, 2) 10
14. Damian Lotarski (1, 1,-) 2
15. Patryk Wojdyło (3, 1, 0, 0) 4

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz: 54
1. Josh Grajczonek (2*, 1*, 3, 3, 3) 12+2
2. Rene Bach (3, 2, 2*, 3, 1) 11+1
3. Marcin Jędrzejewski (2*, 2, 0, 2*) 6+2
4. Dmitri Berge (3, d, 3, 1, 3) 10
5. Kamil Brzozowski (2, 1, 3, 3, 2*) 11+1
6. Mateusz Tonder (2,0,2*) 4+1
7. Marcel Studziński (0,0,0) 0

 

Miłosz Kalaczyński

Udostępnij