Zaczynamy sezon! Trans MF Devils Landshut - Abramczyk Polonia Bydgoszcz | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Zaczynamy sezon! Trans MF Devils Landshut – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

  • Kris
  • 11 kwietnia 2022

Już dzisiaj o godzinie 18:00 żużlowcy Abramczyk Polonii zainaugurują sezon ligowy. Przeciwnikiem będzie beniaminek eWinner 1 ligi – Trans MF Devils Landshut.

Bydgoszczanie do Landshut dotarli już w niedzielę, a do pokonania mieli blisko 1000 km. Na miejscu podopieczni Jacka Woźniaka zastali słoneczną pogodę i nieźle przygotowaną nawierzchnie toru.

Tor w Landshut zagadką dla bydgoszczan

OneSolar Arena, bo tak aktualnie nazywa się stadion AC Devils w Landshut, powstał w 1975 roku, a budowa trwała zaledwie 350 dni. Obiekt może pomieścić 12 tysięcy osób i mieści się około 8 kilometrów od centrum miasta.

Jak widać na zdjęciu – wokół obiektu rozmieszczone są panele słoneczne o łącznej mocy nominalnej 1100 kWp. Część paneli pełni również rolę zadaszenia dla widowni stadionu. Obok stadionu znajduje się także tor off-roadowy, wykorzystywany do wyścigów modeli zdalnie sterowanych.

Długość samego toru żużlowego to 392 metry.


Kim są nasi rywale?

Liderami “Diabłów” są doskonale znani bydgoskiej publiczności – Kai Huckenbeck oraz Dimitri Berge, który w zeszłym sezonie został wypożyczony z Polonii właśnie do Landshut. W drużynie znajduje się także inny były zawodnik klubu znad Brdy – Valentin Grobauer. Kapitanem naszych gości jest niesamowicie doświadczony Martin Smoliński.

W ekipie Sławomira Kryjoma ponadto zwrócić uwagę trzeba jeszcze na wicemistrza świata juniorów Madsa Hansena oraz utalentowanego juniora Noricka Bloedorna.

Awizowane składy na spotkanie:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Martin Smolinski
11. Erik Riss
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Bloedorn

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Kenneth Bjerre
2. Daniel Jeleniewski
3. Matej Zagar
4. Oleg Mihaiłow
5. Adrian Miedziński
6. Wiktor Przyjemski
7. Przemysław Konieczny

Mecz transmitowany będzie na żywo przez stację Canal +, jednak tylko w aplikacji Canal+online. CANAL+ online dostępny jest w miesięcznym modelu subskrypcyjnym na urządzenia Android i iOS, telewizory Android TV, Apple TV, Samsung Smart TV, dekoderze CANAL+ BOX 4K oraz przez przeglądarkę internetową (canalplus.com).


Waszym zdaniem: Polonia poradzi sobie z “Diabłami”

Kilka dni temu udostępniliśmy sondę dla Was z pytaniem o dzisiejszy mecz. Aż 65% kibiców wskazało jako zwycięzcę tego meczu Polonię.

fot. Łukasz Wilk

źródło: onesolar.de, wikipedia

Udostępnij