Zagar drugi w Memoriale Petera Cravena! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Zagar drugi w Memoriale Petera Cravena!

  • Łukasz Rybski
  • 21 marca 2022

Za nami pierwsze tak silnie obsadzone zawody w tym roku. Na wyspach brytyjskich w Manchesterze ścigali się żużlowcy w Memoriale Petera Cravena.

Z bardzo dobrej strony pokazał się nowy kapitan Abramczyk Polonii Bydgoszcz – Matej Zagar. Słoweniec wygrał zasadniczą część turnieju i z dorobkiem 12 punktów awansował do finału.

Po pierwszych dwóch seriach Słoweniec był jednym z dwóch niepokonanych zawodników. W biegu dwunastym Zagar musiał uznać wyższość Chrisa Harrisa, Maxa Fricke’a, wyprzedzając jedynie Jasona Doyle’a. Jeden punkt stracił również w gonitwie szesnastej, w której pokonał go Tai Woffinden. Na swoje szczęście w ostatnim biegu części zasadniczej ponownie sięgnął po trzy “oczka”, co dało mu pierwsze miejsce w turnieju zasadniczym.

Memoriał Petera Cravena jest dość nietypowym turniejem. Poza Zagarem do finału awansowali Michael Palm Toft oraz Brady Kurtz. Z kolei w biegu dodatkowym wystartowali Woffinden, Iversen, Fricke, Bewley i Klindt. Pierwszych trzech uzupełniło stawkę sześcioosobowego finału.

W decydującej gonitwie zwyciężył niespodziewanie Michael Palm Toft, który pogodził znacznie bardziej doświadczonych rywali.

Biegi z udziałem Mateja Zagara:

  1. 1. Zagar, Kurtz, Musielak, Ellis
  2. 2.Zagar, Palm Toft, Bewley, Brennan
  3. 3.Harris, Fricke, Zagar, Doyle
  4. 4.Woffinden, Zagar, Wright, Lambert
  5. 5.Zagar, Etheridge, Iversen, Klindt
    Finał: Palm Toft, Zagar, Woffinden, Kurtz, Iversen, Fricke

Na zdjęciu: Matej Zagar
Foto: Łukasz Wilk
Źródło: Sportowe Fakty

Udostępnij