Zagar odchodzi z Polonii | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Zagar odchodzi z Polonii

  • Kris
  • 22 września 2022

OFICJALNIE: Matej Zagar #55 nie będzie zawodnikiem Abramczyk Polonia Bydgoszcz w sezonie 2023. Przygoda Słoweńca z naszym klubem kończy się zaledwie po sezonie. Potwierdził to prezes Jerzy Kanclerz.


W pewnym momencie jednak obie strony zaczęły zauważać, że coś nie do końca zaiskrzyło. Nie powiedzieliśmy sobie tego wprost, ale chyba obaj pomyśleliśmy, że lepiej byłoby się bez żalu czy pretensji rozejść i nie robić kolejnego podejścia. Ze swojej strony bardzo mu dziękuję za ten rok. Myślę, że on też nie powinien narzekać na współpracę.

Matej przyszedł z PGE Ekstraligi, ale nie przeskoczył tej poprzeczki tak swobodnie, jak chyba sam zakładał. My jako klub na pewno liczyliśmy na więcej. Miały być dwucyfrowe zdobycze, a zamiast tego była długa seria meczów bez dwucyfrówek. On zdaje sobie sprawę, że to nie tak miało być. Mleko się jednak rozlało. Matej idzie w swoją stroną, a my budujemy nowy składkończy Kanclerz.

Zagar wystąpił w barwach Polonii w 90 biegach, w których zdobył wraz z bonusami 170 punktów. Dało mu to średnią równą 1,889.

Mimo, iż nasze drogi rozchodzą się zaledwie po roku – i to dość przeciętnym – w imieniu kibiców dziękujemy Matejowi za ten sezon i życzymy powodzenia w przyszłości 🤝👊

źródło: Żużel – WP SportoweFakty

Udostępnij