"Zaryzykowałem" - radni Rady Miasta Bydgoszczy z wizytą na Polonii | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

“Zaryzykowałem” – radni Rady Miasta Bydgoszczy z wizytą na Polonii

  • Łukasz Rybski
  • 5 lutego 2022

W miniony wtorek w siedzibie Żużlowego Klubu Sportowego “Polonia” Bydgoszcz S.A. odbyło się posiedzenie Kultury Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Na pytania radnych odpowiadał m.in. prezes – Jerzy Kanclerz.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. W pierwszej części prezes podsumował miniony rok, gdzie przyznał, iż nie o takim wyniku myślano w klubie. Jako główny powód wskazał przede wszystkim liczne kontuzje zawodników.

Stadion Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego; foto: Paweł Bokiej

Rok temu budżet klubu stanowił 3,7 mln złotych. Z tego 1,5 mln zł wyłożył Ratusz, ok. 800 tys. zł sponsorzy, 700 tys. zł wpływy z biletów, a 200 tys. zł prawa telewizyjne. Warto podkreślić, że zawodnicy kosztowali wówczas 2,9 mln złotych.

Jerzy Kanclerz szacuje, że drużyna w rozgrywkach 2022 będzie kosztować ok. 3,5-3,6 mln zł (budżet ma wynieść ok. 4,7 mln zł). Rozbieżności wynikają ze sposobu w jaki zostały sformułowane umowy z zawodnikami, gdzie wysokość zarobków będzie uzależniona od zdobyczy punktowych.

Jak podkreślał prezes Jerzy Kanclerz podczas minionego okienka transferowego zaryzykował i liczy, iż tak zbudowana drużyna awansuje do ekstraligi. Ryzyko oczywiście wiąże się z kosztami drużyny. Niemniej, w klubie śpią spokojnie. Do 1 lutego klub sprzedał już 1300 karnetów, a lista sponsorów stale się powiększa. Wg naszych ustaleń w grze jest mocny gracz ze spółek skarbu państwa.

Szatnie żużlowców Polonii Bydgoszcz; foto: Paweł Bokiej

Ponadto przedstawione zostały plany przygotowań do sezonu. W dniach 6-8 marca Poloniści odbędą krótkie zgrupowanie w Cukrowni Żnin, podczas którego dojdzie do oficjalnej prezentacji składu. Potwierdzono również dwie imprezy, które odbędą się na Sportowej 2. 26 marca odbędzie się turniej Kryterium Asów PLŻ im. Mieczysława Połukarda, a 2 maja mecz reprezentacji Polski (jeszcze nie potwierdzono rywala biało-czerwonych).

Źródło: Metropolia Bydgoska

Foto: Paweł Bokiej

Udostępnij