Zmarł Wiesław Dembicki | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Zmarł Wiesław Dembicki

  • Łukasz Rybski
  • 31 grudnia 2021

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Klub Piłkarski “Polonia” Bydgoszcz poinformował o śmierci Pana Wiesława Dembickiego – wieloletniego działacza BKS Polonia Bydgoszcz. Miał 84 lata.

Poniżej przytaczamy krótki biogram jaki klub zamieścił na swoim profilu na fb:

“Wiesław Dembicki – Kresowiak, wychowany w rodzinie patriotycznej, po ukończeniu w 1961 roku Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu wraz z małżonką Marią związali się z Bydgoszczą. Od 1971 roku przez 26 lat, do czasu przejścia na emeryturę był dyrektorem ważnej instytucji regionalnej – Państwowej Inspekcji Handlowej. Prawdziwą pasją życiową Pana Wiesława był sport i wychowanie młodych ludzi poprzez sport w duchu patriotyzmu, przywiązania do barw klubowych oraz gry fair play. Przez ponad 50 lat był aktywnym i bardzo zaangażowanym działaczem Bydgoskiego Klubu Sportowego „Polonia” Bydgoszcz. Pełnił liczne funkcje w zarządzie wielosekcyjnego Klubu oraz był kierownikiem licznych drużyn seniorskich i młodzieżowych. Szczególnie bliskie sercu Pana Wiesława były sekcje piłki nożnej oraz hokeja na lodzie. Był zagorzałym kibicem, gorąco dopingował Polakom reprezentującym nasz kraj we wszystkich dyscyplinach sportowych oraz kibicował bydgoskim piłkarzom latem, a zimą hokeistom na lodzie, a także koszykarzom i siatkarzom a szczególnie siatkarkom „Pałacu” Bydgoszcz. Był na każdym meczu piłkarzy Polonii w Bydgoszczy oraz meczach wyjazdowych.”

Pogrzeb odbędzie się w środę 05.01.2022 r. o godz. 11:00, w kaplicy na cmentarzu parafialnym przy al. S. Kard. Wyszyńskiego na Bielawach.

Wiesław Dembicki; foto: fb KP Polonia Bydgoszcz

źródło: facebook KP Polonia Bydgoszcz

Udostępnij