ZOOleszcz Polonia lepsza w inauguracji na własnym stadionie | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

ZOOleszcz Polonia lepsza w inauguracji na własnym stadionie

  • Miłosz Kalaczyński
  • 7 kwietnia 2019

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz pokonała OK Bedmat Kolejarz Opole 47:43. Najskuteczniejszy w ekipie Polonii był Josh Grajczonek, autor 11 punktów z bonusem. W drużynie gości bezprecedensowym liderem był Kevin Woelbert, zdobywca 17 punktów.

Mecz pomiędzy ZOOleszcz Polonią, a OK Bedmet Kolejarzem Opole, zapowiadał się na wyrównany pojedynek, chociaż eksperci stawiali na gości. Kolejarze po zwycięstwie u siebie z Power Duck Ivestor PSŻ Poznań chcieli zdobyć kolejne 2 punkty ligowe i umocnić się na pozycji lidera.

Optymistyczne nastroje panowały również w bydgoskim obozie. Po remisie w Rawiczu, Polonistom zależało na zwycięstwie w meczu inauguracyjnym na własnym stadionie. To na pewno przełożyło się na frekwencję. W słoneczną niedzielę na stadionie Polonii zgromadziło się ok. 5000 kibiców.

Kibiców osobiście przywitał Jerzy Kanclerz. Życzył również powodzenia opolanom, z nadzieją, że to oni i Polonia znajdą się w finale 2LŻ.

W pierwszej odsłonie dnia goście wygrali w stosunku 2:4. Pomimo ambitnej jazdy Maticia Ivacicia, Słoweniec nie zdołał wyprzedzić Oskara Polisa. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali  się juniorzy Polonii. Na dystansie Tomasz Orwat, przy krawężniku wyszedł przed Patryka Wojdyło. Młodzieżowcy wygrali podwójnie. Bardzo emocjonujący był 3 bieg, w którym  ze startu dobrze wyszła para Polonistów, lecz Michał Szczepaniak umiejętnie ich przyblokował. Na dystansie Dimitri Berge minął Denisa Gizatullina, jednak Rosjanin odzyskał swoja pozycje na ostatnich metrach. W 5 biegu na łuku upadek zanotował Oskar Polis i został wykluczony z powtórki biegu, w której Grajocznek musiał odpierać ataki dobrze dysponowanego Kevina Wolberta. Siódme starcie wygrał Bjarne Pedersen, ale Duńczyk na początku biegu musiał  obawiać się  o swoja pozycje, kiedy zobaczył rozpędzonego Ivacica, który chciał wyprzedzić go po wewnętrznej.

W 8 i 9 biegu “biało-czerwoni” przegrywali start, przez to opolanie dwukrotnie wygrali podwójnie i wyszli na sześciopunktowe  prowadzenie. W kolejnych dwóch biegach “Gryfy” dokonały tego samego. Najpierw Josh Grajczonek i Dimitri Berge przyjechali przed Bjarne Pedersenem i nieliczącym się w stawce Adrianem Bialkiem, a w następnym biegu Ivacić i Kamil Brzozowski wywołali wśród bydgoskiej publiczności euforię. Po 11 biegach, Poloniści znów wygrywali dwoma punktami (34:32).

Również 13 gonitwa dała kibicom Polonii wiele radości. Po przegranym starcie para Berge i Bach znakomicie rozegrała drugi łuk, przechytrzając Pedersena i Gizatullina. Przed biegami nominowanymi przewaga gospodarzy wzrosła do 8 punktów (42:36).

W nominowanych biegach trener OK Bedmet Kolejarz- Michał Korbel postanowił skorzystać z rezerwy taktycznej. Szczepaniak i Woelbert zostali wytypowani do obu biegów. W pierwszym z nich, Niemiec przyjechał pierwszy, ale jego kolega z pary był ostatni. Remis biegowy dał ZOOleszcz Polonii meczowe zwycięstwo. W ostatnim, za Szczepaniaka pojechał Gizatullin. Kolejarze wygrali go 4:2, co może być ważne w kontekście walki o punkt bonusowy.

Warto pochwalić juniorów ZOOLeszcz Polonii, którzy zdobyli razem 7 punktów. Młodzieżowcy rywali zdobyli  tylko 1 punkt. To zwycięstwo pozwala ZOOLeszcz Polonii cieszyć się z pierwszego miejsca w tabeli, jednak niektóre drużyny odjechały dotychczas jeden mecz.

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz – 47
9. Rene Bach (2,1*,1,2*,1*) 7+3
10. Matic Ivacic  (0,2,0,3) 5
11. Josh Grajczonek  (2,3,2*,2,2) 11+2
12. Dimitri Berge (0,1,3,3,2) 9
13. Kamil Brzozowski  (3,2,1,2*,0) 8+1
14. Marcel Studziński   (3,0,1*) 4+1
15. Tomasz Orwat  (2*,1,0) 3+1

OK Bedmet Kolejarz Opole – 43
1. Kevin Woelbert (3,2,3,3,3,3) – 17
2. Oskar Polis  (1,w,2*,1,-) -4+1
3. Michał Szczepaniak  (3,3,2*,0,0,-) -8+1
4. Denis Gizatullin  (1,1,3,1,-,1) -7
5. Bjarne Pedersen  (2,3,1,0)- 6
6. Patryk Wojdyło  (1,0,0)- 1
7. Adrian Bialk  (0,0,0)- 0

Udostępnij