Żużlowcy Polonii wyjechali na tor! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Żużlowcy Polonii wyjechali na tor!

  • Miłosz Kalaczyński
  • 20 marca 2019

Dzisiaj odbył się pierwszy trening żużlowców na stadionie Polonii.

W słoneczną środę przy Sportowej, było widać większe poruszenie. W pozostałościach po parkingu maszyn, mogliśmy usłyszeć w końcu warkot maszyn żużlowych. Na ten moment czekali wszyscy sympatycy bydgoskiego żużla.

Niektórzy zawodnicy Polonii mieli już okazję do jazdy. Wśród nich byli: Matić Ivacić, Kamil Brzozowski i Matusz Tonder (gość), a także Dimitri Berge i Ondrej Smetana, którzy reprezentowali  swoje kluby w lidze francuskiej.

Trening rozpoczął się z opóźnieniem, ponieważ zawodnicy nie byli chętni do jazdy. Tor wglądał na zbyt niebezpieczny. Po wyrównaniu nawierzchni, pierwszym odważnym okazał się Mateusz Jagła. “Szczypior” przejechał pierwsze okrążenia. Z juniora Polonii wzięli przykład pozostali koledzy z drużyny i również zaprezentowali się na bydgoskim torze. W treningu brali udział: Ricky Wells, Kamil Brzozowski, Marcel Studziński, Tomasz Orwat, Matić Ivacić, Damian Adamczak. Poczynania Brzozowskiego obserwował Dawid Kownacki, reprezentant Polski w piłce nożnej.

Kolejny trening zaplanowano na jutro (21.03.2019) o godz. 15:00.

Na sobotę (23.03.2019) zaplanowano pierwszy trening punktowany. Poloniści zmierzą się z żużlowcami Startu Gniezno. Wstęp na program w cenie 2 zł. Początek o godz. 15:00. Rewanż zaplanowano na następny dzień w Gnieźnie o 14:30.

Udostępnij