Zwycięstwo na koniec rundy! | Polonia Bydgoszcz - Polonia1920.pl

Zwycięstwo na koniec rundy!

  • Łukasz Rybski
  • 14 listopada 2021

Polonia Metalkas Bydgoszcz pewnie pokonała na wyjeździe Rawys Raciąż 2:0.

Do niedzielnego pojedynku Polonia przystępowała w roli faworyta. Rawys pomimo dobrej gry w środku rundy, ostatnie trzy spotkania przegrał i to biało-czerwoni byli stawiani jako faworyt do zdobycia trzech punktów.

Rawys vs Polonia; źródło: fb KP Polonia Bydgoszcz
Rawys vs Polonia; źródło: fb KP Polonia Bydgoszcz

Swoim dobrym zwyczajem Polonia rozpoczęła z wysokiego “C”. Już w drugiej minucie podanie Nowickiego wykorzystał Michał Grzegorek, dając biało-czerwonym prowadzenie.

Mimo, iż Polonia prowadziła grę, to gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Polonia przypieczętowała swoje panowanie w Raciążu. W 63 minucie na listę strzelców wpisał się Robert Frasz, a swoją drugą asystę zanotował Patryk Nowicki.

Cztery minuty później sytuacja gospodarzy pogorszyła się jeszcze bardziej, gdyż za II żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, jeden z zawodników Rawysa musiał opuścić boisko. Poloniści nie pozwolili rywalom na nic więcej, a wynik pozostał bez zmian.

Dzięki zwycięstwu Polonia Metalkas utrzymała kontakt z liderem – rezerwami Elany II Toruń, do której traci cały czas tylko 1 pkt, a nad trzecim Pomorzaninem Serock ma już 5 pkt przewagi.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni w rundzie jesiennej zdobyli 33 punkty i są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Na wiosnę będą przystępować do gry z pozycji wicelidera.

Dziękujemy za rok 2021 i życzymy awansu wiosną!

Rawys Raciąż vs KP Polonia Metalkas Bydgoszcz 0:2 (0:1)

Bramki dla Polonii: 2′ Grzegorek, 63′ Frasz

źródło: KP Polonia Bydgoszcz

foto: fb KP Polonia Bydgoszcz

Udostępnij